سارقان مسلح طلا فروشی کهریزک دستگیر شدند/ آتش زدن خودرو مزدا ۳ برای فرار

سرقت مسلحانه

سارقان مسلح یک طلا فروشی واقع در منطقه کهریزک دستگیر شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در ساعت 8 صبح روز 25 آذر وقوع یک فقره سرقت مسلحانه طلافروشی در منطقه کهریزک – خیابان مصطفی خمینی به کلانتری 170 کهریزک اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با حضور در محل طلافروشی، در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که محل وقوع سرقت فاقد هرگونه دوربین مداربسته است و امکان بررسی نحوه ارتکاب سرقت از طریق تصاویر ضبط شده وجود ندارد.

در ادامه تحقیقات از مالک طلافروشی در دستور کار قرار گرفت؛ مالک طلافروشی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 8 صبح در حال چیدمان طلاهای داخل ویترین مغازه بودم که ناگهان 3 مرد نقابدار با اسلحه کلاش و شمشیر و قمه وارد مغازه شدند . فردی که اسلحه به دست داشت، اقدام به شلیک چند تیر هوایی به در و دیوار مغازه کرد. نفر دوم که شمشیر به دست داشت، به سمت من حمله ور شد و نفر سوم نیز به سراغ طلاها رفت نهایتا سارقان پس از سرقت نزدیک به 5 کیلوگرم طلاجات از مغازه خارج شدند و با یک دستگاه خودرو مزدا 3 که یک نفر راننده ( نفر چهارم ) داخل آن قرار داشت از محل متواری شدند.

همزمان با آغاز تحقیقات میدانی در محل سرقت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرنشینان یک خودرو مزدا 3 در زیرگذر اتوبان تهران – قم واقع در منطقه کهریزک اقدام به آتش زدن خودرو سواری مزدا 3 در زیرگذر اتوبان کرده و به این شیوه اقدام به مسدود کردن زیرگذر کردند که بلافاصله کارآگاهان در این محل حاضر شده و به تحقیق از رانندگان شاهد صحنه ی آتش زدن خودرو مزدا 3 پرداختند.

شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که در حین عبور از زیرگذر اتوبان یک دستگاه مزدا 3 در زیرگذر توقف کرده، 4 جوان در حالی که یک نفر از آن ها اسلحه کلاش در دست داشت از ماشین پیاده و اقدام به آتش زدن خودرو کردند و خودشان با یک دستگاه زانیتا که در محل منتظر آن ها بود از محل دور شدند.

با بررسی ارکان هویتی خودرو مزدا 3، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که دو روز قبل از وقوع سرقت، خودرو به شیوه مسلحانه و در منطقه باغ فیض سرقت شده است.

مالک خودرو مزدا 3 پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول پارک خودرو شخصی ام در مقابل منزل یکی از دوستان در منطقه باغ فیض بودم که به محض باز کردن در خودرو، مورد حمله دو نفر مسلح به اسلحه کمری و قمه قرار گرفتم. آن ها با تهدید اسلحه و قمه مرا مجبور به حرکت به سمت خیابان اصلی کرده و نهایتا پس از گذشت 5 دقیقه تهدید همراه با ضرب و شتم ، من را از ماشین به بیرون پرتاب کرده و خودرو را سرقت کردند.

همزمان با آغاز تحقیقات در پرونده سرقت مسلحانه، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان تحت تعقیب این اداره به نام "داریوش . د" ( متولد 1367 ) که به اتهام سرقت مسلحانه کیف حاوی 4.5 کیلوگرم طلا تحت تعقیب آن ها قرار داشته و از آن زمان تاکنون متواری و بلامکان است، به تازگی در محل سکونتش در منطقه کهریزک مشاهده شده است. حضور "داریوش . د" در منطقه کهریزک، سوابق وی در ارتکاب سرقت به شیوه مسلحانه و نهایتا نحوه فرار سارقان مسلح از منطقه کهریزک که نشان از داشتن اطلاعات دقیق آن ها از راه های مواصلاتی این منطقه داشت، این احتمال را نزد کارآگاهان قوت بخشید که به احتمال بسیار زیاد، طراحی و انجام سرقت طلافروشی منطقه کهریزک نیز می بایست توسط "داریوش . د" انجام شده باشد.

اقدامات پیچیده ی پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و محل های تردد "داریوش . د" در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا آخرین مخفیگاه داریوش در منطقه فشافویه شناسایی و در مورخه 17 اسفند دستگیر شد.

"داریوش . د" که ارتکاب جرایم مختلفی همچون آدم ربایی ، سرقت مسلحانه با سلاح گرم ، ضرب و جرح عمدی و نگهداری اسلحه و مهمات غیرمجاز را در پرونده جرایم خود داشته و از سوی دستگاه قضایی نیز دارای 15 سال محکومیت قطعی است، در همان تحقیقات اولیه صراحتا به طراحی و رهبری سرقت مسلحانه طلافروشی اعتراف کرد.

با اعتراف صریح "داریوش . د"، مخفیگاه مجردی اعضای گروه سارقان مسلح در شهرک قدس (شهرک غرب) شناسایی، کارآگاهان در همان تاریخ 17 اسفند موفق به دستگیر دومین عضو گروه بنام حسین . ن (متولد 1368) با سه سابقه دستگیری به اتهام سرقت مسلحانه با سلاح گرم و نگهداری اسلحه و مهمات غیرمجاز شدند؛ در بازرسی از مخفیگاه متهمان ، علاوه بر کشف مقادیر قابل توجهی از انواع مخدر، اسلحه کلاش مورد استفاده در سرقت نیز از مخفیگاه متهمان کشف شد.

در ادامه اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری دیگر اعضای گروه متهمان، دو عضو دیگر گروه بنام های "حسن . ق" ( متولد 1372 و دارای سابقه سرقت منزل ) و "علیرضا . ص" ( متولد 1373 و دارای شش فقره سابقه دستگیری از سال 1388 تاکنون به اتهام ارتکاب جرایم سرقت مسلحانه با سلاح گرم و ضرب و جرح ) در محل ترددشان در یک قهوه خانه در منطقه نازی آباد دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در ادامه پنجمین عضو گروه بنام یاسر . الف ( متولد 1369 و دارای سابقه سرقت مسلحانه با اسلحه گرم) که در زمان سرقت، نقش راننده گروه را بر عهده داشت شناسایی و دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت ؛ کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یاسر با اطلاع از دستگیری دیگر اعضای گروه قصد دارد تا به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای شمال غرب از کشور متواری شود که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام ، تیمی از کارآگاهان به شمال غرب کشور اعزام و متهم را در 20 اسفند، در نقطه صفر مرزی دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهمان در ادامه تحقیقات به فروش طلاجات سرقت شده از طلافروشی کهریزک به مبلغ 300 میلیون به یک خریدار اموال مسروقه در منطقه عبدل آباد اعتراف کردند که خریدار اموال مسروقه بنام حسن . م ( متولد 1370 و سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه ) نیز دستگیر و مقادیری از طلاجات مسروقه از وی کشف شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب سرقت مسلحانه طلافروشی و سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف بویژه ارتکاب سرقت های مسلحانه و خشن، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین