در آستانه صدرو حکم شیخ قاسم برگزار شد

تظاهرات شبانه مردم السنابس بحرین در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم + تصاویر

 تظاهرات شبانه مردم السنابس بحرین

مردم منطقه السنابس بحرین با تظاهرات حمایت خود از آیت‌الله عیسی قاسم را اعلام کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: مردم منطقه السنابس بحرین طی تظاهراتی حمایت خود از آیت‌الله عیسی قاسم را ابراز داشته و اعلام کردند که تا جان در بدن دارند از وی حمایت خواهند کرد.

مردم منطقه باربار نیز به خیابان‌ها آمدند و از آیت‌الله عیسی قاسم اعلام حمایت کردند.

از سوی دیگر علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت حمایت از شیخ عیسی احمد قاسم، روحانی برجستۀ شیعۀ این کشور، به‌عنوان «تکلیف شرعی» تأکید کردند.

علمای بحرین دوشنبه در بیانیه خود با اشاره به روشنگری‌ها در خصوص حمایت از شیخ قاسم اعلام کردند جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نمانده که حمایت از وی یک تکلیف شرعی است.

در این بیانیه آمده است: «این ملت مقاوم و ثابت قدم قادرند همیشه و حتی در سخت‌ترین اوضاع و پیچیده‌ترین شرایط، وضعیت را اداره کنند... آنچانکه در برابر ارادۀ آن‌ها از ابزار خشونت استفاده می‌شود.»

روحانیون بحرینی با اشاره به اینکه مردم این کشور در «دشوارترین مرحلۀ مبارزه با نظام مستبد» قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کردند: «ظالمان در این مرحله تمامی توان خود را به کار بسته‌اند تا موجودیت شما را محاکمه کنند و دین، مذهب و مرجعیت شریف شما را هدف قرار دهند.»

این بیانیه می‌افزاید: «شما در مقابل نظام ترسویی قرار دارید که در مقابل روحیۀ شما به لرزه افتاده و با ناامیدی در صدد است تا وفاداری شما را... بسنجد و به خوبی می‌داند که شما در این آزمایش شکست نخورده و نخواهید خورد.»

علمای بحرینی در این بیانیه مردم را به حمایت از شیخ عیسی قاسم در برابر حکومت «سرکش» آل‌خلیفه فراخواندند.

وزارت کشور بحرین مدعی است شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود به‌عنوان روحانی برجسته برای «خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت و اختلافات فرقه‌ای» استفاده کرده است، اما او اتهامات رژیم حاکم را بی‌اساس خوانده است.

رژیم آل خلیفه شیخ عیسی قاسم را به «پول‌شویی و مشارکت در تروریسم» متهم و در تاریخ 20 ژوئن (31 خرداد) تابعیت وی را سلب کرد.

دادگاه شیخ عیسی قاسم سه‌شنبه هفتۀ جاری (14 فوریه 2017-24 اسفند 1395)، هم‌زمان با سالروز ورود نیروهای سعودی و اماراتی برای کمک به پلیس بحرین برای سرکوب تظاهرات و اعتراضات بحرینی‌ها، برگزار می‌شود.

در همین حال، گروه‌های مخالف دولت با تعطیل اعلام کردن مدارس و دانشگاه‌ها در روز سه‌شنبه، از مردم خواسته‌اند به خیابان‌ها ریخته و تظاهرات کنند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 1389) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی تظاهرات و اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند.

رژیم بحرین همچنین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی و امارات متحدۀ عربی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و با پرونده‌سازی و طرح اتهامات واهی، فعالان مدنی و سیاسی را به حبس طولانی‌‌‌‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین