معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:

رشد ۱۱.۶ درصدی حاصل رونق اقتصادی است/ نباید در آمارها تشکیک کرد

حسینعلی امیری

امیری با بیان اینکه رشد ۱۱.۶ درصد عددی است که از سوی یک مرجع رسمی و کارشناسی ارائه شده است گفت: در حضور نمایندگان مجلس مواردی از رونق اقتصادی را توضیح دادم و همین رونق اقتصادی است که باعث شده ما با رشد ۱۱.۶ درصدی مواجه شویم.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، با بیان اینکه رشد 11.6 درصد عددی است که از سوی یک مرجع رسمی و کارشناسی ارائه شده است گفت: در حضور نمایندگان مجلس مواردی از رونق اقتصادی را توضیح دادم و همین رونق اقتصادی است که باعث شده ما با رشد 11.6 درصدی مواجه شویم؛ این عدد رشد، عدد قابل توجهی است که نشان از تلاش و وضعیت مناسب و رو به بهبود اقتصادی کشور دارد.

امیری در واکنش به تشکیک بسیاری از کارشناسان درباره آمار ارائه شده دولت در خصوص رشد 11 درصدی اظهار داشت: این آمار را یک مرجع رسمی داده‌ است و نمی‌توانیم نسبت به آمار مراجع رسمی خدشه وارد کنیم؛ اگر بنا باشد به آمارهای مراجع قانونی و رسمی تشکیک و تردید وارد شود و مورد آنکار قرار دهیم اصلا سنگ بر روی سنگ بند نمی‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه مقدار وضعیت معیشتی مردم با آمار رشد 11 درصدی منطبق است اظهار داشت: ما با یک تورم بالای 40 درصد مواجه بودیم اما الان وضعیت تورم بهتر شده است، وقتی از تورم بالای 40 درصد به رشد 11.6 درصد می‌رسیم مشخص است که کار خوبی انجام شده و در زندگی مردم تاثیر دارد،  همچنین قبلا 900 هزار بشکه نفت صادر می‌شد که الان این صادرات به بیش از 3 میلیون بشکه رسیده که این هم کار خوب دیگری است و وضعیت معیشتی مردم را بهبود می‌بخشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پایان افزود: قبلا کارخانه‌ها تعطیل بود اما الان راه‌افتاده‌اند و وقتی کارخانه‌ها را افتادند یعنی یک عده سرکار رفتند، یک عده حمل‌و‌نقل کردند، یک عده تولید کردند، یک عده فروختند و یک عده صادر کردند که همه اینها در زندگی مردم محسوس است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین