پوتین:

روابط روسیه و چین به بالاترین سطح خود رسیده/ افزایش همکاری‌های امنیتی پس از استقرار سامانه "تاد" آمریکا

ولادیمیر پوتین

رئیس‌جمهور روسیه روابط میان پکن و مسکو را در بالاترین و بی‌سابقه‌ترین سطح خود توصیف کرد. وزارت خارجه روسیه گفته است مسکو همکاری‌های امنیتی خود با پکن را پس از استقرار سامانه موشکی "تاد"آمریکا در کره افزایش می‌دهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، روابط چین و روسیه به بالاترین سطح بی‌سابقه خود رسیده و به الگوی تعامل میان قدرت‌های بزرگ در دنیای مدرن تبدیل شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، پوتین در متن نطق خود خطاب به ششمین جلسه گفت‌وگوهای درون حزبی میان حزب سیاسی اتحاد روسیه و حزب کمونیست چین که توسط «بوریس گریزلوف» قرائت شد، تأکید کرد: در حال حاضر روابط میان دو کشور چین و روسیه به بالاترین سطح خود رسیده که این سطح روابط میان دو کشور کاملا بی سابقه بوده است».

گریزلوف پس از قرائت این متن در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، شرکت‌کنندگان در این نشست درباره مسائل مرتبط با امور جاری احزاب متبوع خود گفت‌وگو کدرند.

بر اساس این گزارش، یک هیأت از مقامات ارشد کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به ریاست «سانگ تائو» در تاریخ 21 ماه مارس به شهر «کازان» در منطقه «ولگا» روسیه وارد شدند. طی دو روز گذشته این هیأت اعزامی چین چندین نشست با مقامات محلی و دولتی روسیه برگزار کرده است.

«میخائیل اولیانوف» رئیس دپارتمان کنترل تسلیحات و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتینک» اعلام کرد، روسیه و چین در حال افزایش همکاری‌های امنیتی پس از استقرار سامانه موشکی آمریکا در کره جنوبی هستند.

اولیانوف که این اظهارات را پس از سخنرانی خود در موسسه خدمات خارجی در هند ارائه می‌کرد، همچنین گفت، هیچ کشوری نباید به قیمت به خطر انداختن امنیت دیگر کشورها امنیت خود را تقویت کند.

بنا بر این گزارش، واشنگتن و سئول در ماه جولای سال 2016 میلادی در خصوص استقرار سامانه موشکی «تاد» آمریکا در شبه‌جزیره کره به توافق رسیدند. اوایل ماه مارس، استقرار سامانه تاد آمریکا در واکنش به آزمایش‌های موشکی کره شمالی آغاز شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین