عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

دولت در اقتصاد مقاومتی موفق نبود/ نقش دولت در کاهش تورم آن چنان نیست که رئیس‌جمهور می‌گوید!

کاهش تورم را حاصل فروکش کردن اثر هدفمندی یارانه‌ها و شوک ارزی سال‌های گذشته می‌دانم. قطعا نمره قبولی به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم نخواهم داد

سفر استانی حسن روحانی به قزوین

نقش دولت را در کاهش تورم آن چنان که رئیس محترم جمهور تاکید می‌کنند، موثر نمی‌دانم. متغیرهای کلان اقتصادی کشور، موفقیت دولت در بهبود مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی را تایید نمی‌کند.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»- عبدالمحمد کاشیان اقتصاددان در بیان عملکرد دولت یازدهم در اجرای اقتصاد مقاومتی به «نسیم آنلاین» گفت: قطعا نمره قبولی به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم نخواهم داد.
وی در تشریح این موضوع گفت اساسا نوع نگاه تیم اقتصادی دولت و برخی از مهمترین راهبردهای مورد نظر آن‌ها برای حل مسائل اقتصادی را غلط و نادرست می‌دانم. عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق افزود: متغیرهای کلان اقتصادی کشور، موفقیت دولت در بهبود مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی را تایید نمی‌کند. به عبارتی درونزایی، برون نگری، فقرزدایی، کاهش اختلاف طبقاتی و ایجاد عدالت، رونق کسب و کار، تقویت اقتصاد دانش بنیان و مقام کردن کشور در برابر تکانه‌های خارجی و اجرای سیاست‌های اصل 44 بهبود چندانی در دولت یازدهم نداشته است.
این اقتصاددان با بیان اینکه بخش مهمی از کاهش تورم را حاصل فروکش کردن اثر هدفمندی یارانه‌ها و شوک ارزی سال‌های گذشته می‌دانم گفت: نقش دولت را در کاهش تورم آن چنان که رئیس محترم جمهور تاکید می‌کنند، موثر نمی‌دانم.
کاشیان افزود: با این وجود برخی از خدمات دولت خصوصا در حوزه بهداشت را نمی‌توان نادیده گرفت، لذا این خدمات در حدی نبوده که بتوان دولت در اقتصاد مقاومتی موفق بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین