انتقاد یک اقتصاددان از نمره پایین دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

وزرای روحانی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند!/ رکود طاقت فرسا نشان دهنده عدم اجرای اقتصاد مقاومتی است

تیم اقتصادی روحانی

عملکرد دولت یازدهم در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار ضعیف بوده، به همین دلیل من نمره قبولی به دولت در این حوزه نمی‌دهم. قطعا نمره‌ای که بنده به دولت می‌دهم زیر ۱۰ عددی و عددی بین ۵ تا ۹ است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»- محسن شاطرزاده، اقتصاددان درباره عمکلرد دولت یازدهم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به «نسیم آنلاین» گفت: عملکرد دولت یازدهم در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار ضعیف بوده، به همین دلیل من نمره قبولی به دولت در این حوزه نمی‌دهم. قطعا نمره‌ای که بنده به دولت می‌دهم زیر ۱۰ عددی و عددی بین ۵ تا ۹ است.
 وی توضیح داد: دلیلم هم این است که هیچکدام از معیارهای اقتصاد مقاومتی نه تنها در این دولت رعایت نشده است، بلکه گاهی تعمدا عکس آن هم اجرا شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه باید اذعان کنم در دولت جناب روحانی، بسیاری از وزرا اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند، وگرنه آقای نعمت زاده قائم مقام ستاد اقتصاد مقاومتی نمی‌شد!
شاطرزاده افزود: در اقتصاد مقاومتی نگاهی درون زا و برون گرا باید به تولید ملی داشت، در صورتی که برخی از وزاری آقای روحانی، مانند نعمت زاده و دیگر وزرای مسئول و دست‌اندر کار اقتصاد مقاومتی، اصلا اعتقادی به این امر ندارند. رکود طاقت فرسا در بخش‌های مختلف اقتصادی مبین عدم اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تکیه به توان داخلی برای رشد تولید ملی بوده است.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی باید انعطاف پذیر باشد در صورتی که سیاست‌های اعمالی دولت و خصوصا وابستگی به سرمایه گذاری خارجی عملا شکنندگی اقتصاد را بیشتر کرده و حربه تحریم‌ها از طرف دشمن بهتر می‌تواند کارساز باشد. در حوزه دانش بنیان که تکیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برآن است چون ارزش افزوده ناشی از دانش و تکنولوژی  به مراتب بیشتر از تولید سنتی است ولی متاسفانه دولت در این زمینه هم اهتمامی نداشته است.

وی افزود: نباید فراموش کرد که تحقق اقتصاد مقاومتی فقط با مدیریتی جهادی امکان پذیر است و در مدیریت اقتصادی کشور حتی یک نفر مدیر جهادی یافت نمی‌شود!

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین