قائم‌مقام وزیر صنعت:

صادرات محصولات غیر نفتی ایران ۳،۵ برابر رشد کرد!

افزایش صادرات از گمرکات گیلان در فروردین 93 نسبت به مدت مشابه در سال پیش

مجتبی خسروتاج ایران اظهار کرد: در راستای رونق صنعت گردشگری برنامه ریزی های مشترکی بین سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شغل های خدماتی انجام شد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت گفت: صادرات محصولات غیر نفتی ایران سال گذشته از مرز 44 میلیارد دلار گذشت که این امر نشان از رشد 3،5 برابری نسبت به مدت مشابه قبل است.

مجتبی خسروتاج درحاشیه بازدید از اماکن تاریخی سبزوارافزود: برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید افزایش تراز تجاری ایران با صادرات محصولات غیر نفتی با توجه به نیاز بازارهای منطقه ای و جهانی، قیمت و کیفیت رقابتی محصولات برای حضور در این بازارها است.

او ادامه داد: شناخت و توسعه بازارهای جدید به عنوان بازارهای هدف برای صادرات محصولات در دستور کار این وزارت خانه قرار گرفته است.

خسروتاج گفت: توسعه ترتیبات بانکی، پوشش اعتبار، برقراری شبکه حمل و نقل ارزان قیمت کالا، تردد آسان بازرگانان، استفاده از روش های نوین بازاریابی، حضور در کشورهای هدف و ارائه خدمات مورد نیاز به مشتریان از دیگر برنامه ها برای توسعه صادرات است.

وی افزود: کشور با اجرای برجام در شرایط بهتری نسبت به دوران تحریم قرار دارد و باید از این فرصت برای ایجاد بسترهای مناسب توسعه صادرات محصولات و کالاهای ایرانی استفاده کرد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: در راستای رونق صنعت گردشگری برنامه ریزی های مشترکی بین سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شغل های خدماتی و صنفی انجام شده است.

وی گفت: عرضه کالاهای محلی، صنایع دستی، ترویج خرید محصولات ایرانی در کنار مراکز اقامتی، رستوران ها و هتل ها از مهمترین ابعاد توسعه تجارت در صنعت گردشگری است که سبب ایجاد زنجیره ای از اشتغال می شود.

وی افزود: توسعه شبکه حمل و نقل و ترانزیت ارزان قیمت نیز از مهمترین موضوعاتی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای رونق صنعت گردشگری و توسعه تجارت در دستور کار قرار داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین