وزیر ارتباطات:

۹۰ درصد روستاهای بیش از ۲۰ خانوار کشور، دارای اینترنت می‌شوند

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمانان غرفه «نسیم» در هفتمین روز نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

محمود واعظی با بیان اینکه پهنای باند داخل کشور از ۶۲۴ گیگ به ۶ هزار و ۸۰۰ گیگ افزایش یافته است، گفت: تا پایان دولت یازدهم تمامی شهرهای کشور قابلیت استفاده از تلفن نسل سوم را خواهند داشت.

به گزارش «نسیم آنلاین»،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هشت هزار و 250 میلیارد ریال با کمک بخش خصوصی در دولت یازدهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ( آی.سی.تی) سرمایه گذاری شد.

محمود واعظی در همایش توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار افزود: حدود پنج هزار میلیارد ریال دیگر تا پایان دولت این در این بخش سرمایه گذاری خواهد شد.

وی اضافه کرد: دولت یازدهم، ورود آی. سی. تی به اقتصاد کشور را فرصتی ویژه برای بهبود فضای اشتغال می داند، از این رو در این دولت گام های بلندی در راستای هوشمندسازی ارائه خدمات برداشته شده است.

وی با یادآوری ورود کشورهای بزرگ اقتصادی دنیا به حوزه هوشمند سازی فناوری و اطلاعات اظهار کرد: کشور هنگامی در بخش خدمات به موفقیت کامل خواهد رسید که بتواند ابزار آی.سی.تی را وارد خدمات خود کند.

واعظی با بیان اینکه امروز تمامی زیر ساخت ها برای ورود فناوری و اطلاعات در کشور فراهم شده، خاطرنشان کرد: تا پایان دولت تدبیر و امید بیش از 90 درصد روستاهای بیش از 20 خانوار کشور، دارای اینترنت می شوند .

وی با بیان اینکه پهنای باند داخل کشور از 624 گیگ به 6 هزار و 800 گیگ افزایش یافته است، گفت: هم اکنون 800 شهر کشور می توانند از نسل سوم تلفن همراه استفاده نمایند و تا پایان دولت یازدهم تمامی شهرهای کشور قابلیت استفاده از تلفن نسل سوم را خواهند داشت.

واعظی همچنین بابیان اینکه در حال حاضر 400 شهر کشور از نسل چهارم تلفن همراه استفاده می کنند، افزود: تعداد این شهرها تا پایان دولت به 750 شهر افزایش خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه 16 درصد دانش آموختگان کشور در حوزه های آی.سی.تی تحصیل کرده اند، گفت: این میزان نشان از ظرفیت بالای کشور برای رشد در این زمینه است که با کمی توجه می توان قله های بزرگی را در این بخش فتح کرد.

وی با بیان اینکه امروز بازار جهانی آی.سی.تی حدود 3 هزار میلیارد دلار است خاطر نشان کرد: کشور ما با توجه به جمعیت خود باید 30 میلیارد دلار یعنی حدود 100 هزار میلیارد تومان این بازار را در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای تشکیل دولت، سهم آی.سی تی کشورمان در جهان حدود 13 هزار میلیارد تومان بود اما امروز با نگاه ویژه به این بازار سهم کشورمان سه برابر شده و دولت تصمیم دارد در برنامه ششم با انعقاد تفاهم نامه هایی این میزان را به 120 هزار میلیارد تومان برساند.

واعظی ادامه داد: در این حوزه به اندازه کافی پول و ثروت وجود دارد و تنها لازمه آن تسریع در قوانین پیش رو است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که آی .سی .تی می تواند با رقابتی کردن خدمات بومی با محصولات بین المللی، بازار های جهانی را بر روی کشورمان بیش از پیش باز کند، اظهار کرد: اکنون بیش از 120 هزار اپلیکیشن( برنامه کاربردی) بومی در کشور وجود دارد که توانایی رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارند.

واعظی با بیان اینکه در بخش آی.سی.تی هر شغل مستقیم می تواند 2 تا 3 شغل غیر مستقیم ایجاد کند، افززود: بدون شک توجه دولت به این بخش می تواند گامی بلند در بهبود فضای اشتغالی کشور داشته باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین