مهرداد بذرپاش:

شرایط اقتصادی ما وخیم است/ رشد اقتصادی فقط در بخش نفت بوده/ دولت شرایط خوبی ندارد

مصاحبه با مهرداد بذرپاش در خبرگزاری نسیم

نماینده سابق مجلس گفت: علیرغم گزارش های دولت مبنی بر رشد اقتصادی همه متخصصین میدانند که این رشد فقط در بخش نفت بوده و همه بخش‌های دیگر اقتصاد در حال کوچک شدن و ضعیف تر شدن هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مهرداد بذرپاش نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: امروز فیلمی در یکی از شبکه های اجتماعی دیدم. خدمتکار آفریقایی یک زن کویتی در حال سقوط از یک ساختمان است و ارباب کویتی آن بجای کمک در حال فیلمبرداری با موبایل از این صحنه.

با دیدن این فیلم واقعا متاثر شدم. فیلمی که نشان دهنده مرگ انسانیت در مستکبرین و طواغیت است. اقلیتی که قدرت و مکنت مالی و اقتصادی چنان سرمستشان کرده که نه تنها مستضعفین را به خدمت گرفته اند بلکه شخصیتشان را هم تحقیر کرده و جانشان را به بازی گرفته اند.

اما متاسفانه در یک لایه بالاتر تحلیل، این فیلم شرایط امروز اقتصاد کشور است. متاسفانه به گزارش دوست و دشمن شرایط اقتصادی ما وخیم است.

علیرغم گزارش های دولت مبنی بر رشد اقتصادی همه متخصصین میدانند که این رشد فقط در بخش نفت بوده و همه بخش های دیگر اقتصاد در حال کوچک شدن و ضعیف تر شدن هستند. بانک ها و صندوق های بازنشستگی ما اوضاع خوبی ندارند و برخی هایشان در واقع ورشکسته شده اند.

دولت شرایط خوبی ندارد و در این شرایط توان ادامه فعالیت دولت هم وجود ندارد و ... تعارف نداریم اقتصاد ما در حال سقوط است. اقتصادی که در خدمت دولتمردان بوده و تا توانسته به کشور خدمت کرده؛ و حالا دولتی هایی که وظیفه داشتند به کمکش بشتابند فقط در حال فیلمبرداری از این شرایط هستند و اراده انجام کاری برای نجات اقتصاد را ندارند.

شاید همانطور که اشرافیت فردی باعث شده تا ارباب کویتی خدمتکار، دغدغه نجات او را نداشته باشد اشرافیت دولتی هم باعث شده تا دولت ما کاری به نجات اقتصاد نداشته باشد.

در این شرایط قطعا مردم نباید دست روی دست بگذارند. باید خودمان اقتصاد را نجات دهیم

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین