رئیس سازمان امداد و نجات کشور اعلام کرد:

مازندران، اصفهان و فارس، استان‌های پُرتصادف نوروزی‌/ انجام ۴۸۴۱ عملیات امدادی و خدماتی

امداد و نجات

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، به تشریح طرح ملی امداد و نجات نوروزی پرداخت و گفت: بیشترین ماموریت ها در سه استان تهران، زنجان و قزوین انجام شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مرتضی سلیمی در جمع بندی گزارش عملیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی، با اشاره به خدمت‌رسانی ۱۰۸ هزار و ۸۴۰ نفر روز نیروی عملیاتی برای خدمت رسانی به هموطنان، گفت: در ۲۰ روز اجرای طرح ملی نوروزی شاهد رشد ۲ درصدی عملیات امداد و نجات نسبت به مدت مشابه سال گذشته به علت افزایش پست‌های امدادی و حضور موثر در حوادث و پوشش کامل شماره اضطراری ۱۱۲ در کشور بودیم.

وی با یادآوری اینکه در طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶ شاهد رشد ۵ درصدی امکانات و تجهیزات و نیروها نسبت به سال ۹۵بوده‌ایم، افزود: طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶، از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ به مدت ۲۰ روز اجرا شد که از ویژگی‌های متمایزو بارز آن افزایش سطح آگاهی، ارتقاء نشاط و سلامت هموطنان در سفرهای نوروزی، افزایش توانمندی مسافران در مواجهه با سوانح مختلف با تکیه بر توصیه‌های ایمنی (از طریق نصب بنر و توزیع تراکت)، آموزش‌های چندرسانه‌ای (موبایل EOC، شبکه‌های مجازی و اینفوگراف) و ایجاد هماهنگی و برقراری ارتباط مناسب با دستگاه های دخیل در ارائه خدمات به مردم و مسافران، بکارگیری توان کامل امداد هوایی برای پوشش هوایی کل کشور، بازبینی کامل تجهیزات عملیات شعب و پایگاه‌های جمعیت در استان ها و همچنین اجرای طرح رتبه بندی پایگاه های امدادی سراسر کشور همزمان با بازدید ارزیابان نوروزی بود.

رشد ۵ درصدی نیروها و امکانات امدادی

سلیمی با اشاره به اینکه سازمان امداد و نجات در مدت زمان اجرای طرح نوروزی، با توسعه پایگاه ها و پست‌های موقت و سیار به یک‌هزار و ۳۳۵ پست و بکارگیری ۱۰۸هزار و ۸۴۰ نفر- روز نیروی عملیاتی در خدمت هموطنان بود، اظهارکرد: در این زمینه با به‌کارگیری ۳ هزار و ۳۵۳ دستگاه خودروی عملیاتی در کنار ناوگان مقتدر امداد و نجات هوایی با ۲۴ فروند بالگرد، در مجموع با رشد ۵ درصدی نسبت به سال ۹۵ خدمات لازم به هموطنان ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه این سازمان در ۲۰ روز اجرای طرح ملی نوروزی با بکارگیری توان مضاعف خود در بخش امداد و نجات با کاهش ۴ درصدی، موفق به اجرای ۴ هزار و ۸۴۱ عملیات و خدمات امدادی شد، عنوان کرد: از این میان ۲ هزار و ۵ مورد عملیات تخصصی امداد و نجات در حوادث جاده‌ای شامل ۴۱ درصد از ماموریت های امداد و نجات در کشور اجرا شد.

وی با اشاره به ارائه خدمت شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر به ۸۳ هزار و ۲۰۰ تن از هموطنان در طرح نوروزی، خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۶۴ هزار و ۳۳ مصدوم حوادث و سوانح مختلف در نوروز، امدادگران هلال‌احمر ۲ هزار و ۳۴۸ تن را به مراکز درمانی منتقل کردند و بقیه مصدومان به صورت سرپایی درمان شده و به علاوه ۳ هزار و ۴۰۶ مصدوم نیز از حوادث نجات یافتند.

رشد ۸۲ درصدی ماموریت های ساحلی

سلیمی با بیان اینکه در نوروز ۹۶ شاهد کاهش ۹۰ درصدی فوتی مصدومان حین انتقال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بودیم، اظهار کرد: علاوه بر این شاهد رشد ۴ درصدی انتقال مصدومان به مراکز درمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶ درصدی عملیات رهاسازی در سوانح جاده‌ای در محورهای برون شهری، رشد ۸۲ درصدی ماموریت ساحلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و پوشش ۶۵ درصدی سوانح جاده‌ای در محورهای برون‌شهری بر اساس آمار پلیس راهور در طرح نوروزی ۹۶ بودیم.

بیشترین ماموریت‌ها در تهران، زنجان و قزوین

وی با اشاره به اسکان ۲۳ هزار و ۲۵۹ تن از مسافران نوروزی، درباره عملکرد امداد هوایی هلال‌احمر عنوان کرد: در این زمینه ۴۷۶ سورتی پرواز انجام و ۱۶ تن به مراکز درمانی منتقل شدند و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محموله امدادی به مناطق سیل‌زده استان کرمان منتقل شد.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، بیشترین رشد ماموریت جاده‌ای در محورهای برون شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب مربوط به استان‌های تهران با ۳۶ درصد، زنجان با ۲۹ درصد و قزوین با ۲۵ درصد بوده و علاوه بر آن در نوروز امسال ۸۲ ماموریت امدادی در ۷۱ محور برف گیر ۲۱ استان کشور انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۷ درصدی ماموریت های برف و کولاک را و رشد ۷۲ درصدی ماموریت‌های سیل و آبگرفتگی را شاهد بوده‌ایم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین