رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

تنظیم بازار پرتقال شب عید نامناسب و دیرهنگام بود/ مردم پرتقال بی‌کیفیت خوردند

میوه زمستانی

نورانی گفت: از ابتدا هم به مسئولان گفتیم پرتقال‌های کشور ترکیه مانند محصولات ما دچار سرمازدگی شده است. در مناطق مختلف این کشور محصول پرتقال از ۳۰ تا ۹۰ درصد سرمازده بودند

سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» در رابطه با تنظیم بازار میوه شب عید بیان داشت: در تنظیم بازار میوه شب عید در رابطه با سیب درختی تعاون روستایی اقدامات خوبی را انجام داد، به طوری که مقداری سیب خریداری و ذخیره کرد و توزیع مناسبی هم داشت، اما در بحث پرتقال به دلیل سرمازدگی بخشی از محصولات کمی تنظیم بازار این محصول دچار مشکل شد البته ما از قبل هم کمبود پرتقال را پیش بینی و اعلام کرده بودیم.

وی با بیان این که تصمیم گیری در وزارتخانه و در زمینه تنظیم بازار پرتقال دیر صورت گرفت، افزود: تنظیم بازار موضوعی نیست که وزیر در رابطه با آن به یکباره و در روزهای پایانی سال که فرصت محدود است تصمیم بگیرد و در نهایت نیز واردات را به یک شرکت دولتی بسپارد تا آن هم نه مستقیم بلکه از طریق واسطه پرتقال به کشور وارد کند.

وی تأکید کرد: بار این محصول ابتدا وارد بندر مرسین شد و از آن جا نیز برای هر کانتینر 2500 دلار دادند تا محصول را به بندر آستارا بیاورند و این در حالی است که لازم نبود واسطه ای در میان باشد و پرتقال‌های وارداتی را می توانستیم مستقیما از مصر وارد بنادر کشور کنیم.

نورانی در ادامه گفت: از ابتدا هم به مسئولان گفتیم که پرتقال های کشور ترکیه مانند محصولات ما دچار سرمازدگی شده است به طوری که در مناطق مختلف این کشور محصول پرتقال از 30 تا 90 درصد سرمازده بودند اما در نهایت از این کشور نیز واردات صورت گرفت هر چند که نمی توان گفت چند درصد از محصولات وارداتی از این کشور سرمازده بودند اما همین محصولات وارداتی هم نه به موقع به کشور رسید و نه به موقع توزیع شد.

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی این شرایط دست به دست هم داد تا ذخیره سازی مناسبی را برای شب عید شاهد نباشیم  و بنابراین در ایام عید سال 96 پرتقال با کیفیت به دست مصرف کننده نرسید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین