وزیر بهداشت در حاشیه دیدار نوروزی با مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران:

نباید برخی افراد به اسم تولید داخلی، سوءاستفاده کنند/ اضافه شدن ۱۲۰ قلم داروی جدید به داروهای کشور

قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت گفت: باید نظارت ویژه‌ای بر کالاها و خدمات حوزه سلامت داشته باشیم تا برخی افراد به اسم تولید داخلی، سوءاستفاده نکنند و با سلامت مردم در بخش دارو، تجهیزات پزشکی و تشخیصی بازی نشود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید حسن هاشمی صبح امروز در حاشیه دیدار نوروزی با مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: در حوزه سلامت فرصت‌های مغفول مانده زیادی به ویژه برای مشارکت بخش خصوصی در شکوفایی شعار امسال وجود دارد و نباید انتظار داشته باشیم که دولت، به تنهایی اشتغال ایجاد کند و مشکلات این حوزه را برطرف کند و به عنوان نمونه بخواهیم با بزرگ کردن بدنه وزارتخانه 460 هزار پرسنل موجود وزارت بهداشت را به دو برابر افزایش دهیم که البته اقدام منطقی و عقلایی نیست.

وزیر بهداشت تصریح کرد: فرصت های سرمایه گذاری بسیار زیادی در حوزه های طب سنتی و مدرن وجود دارد که امیدواریم همه برای ارتقای آنها به وزارت بهداشت کمک کنند.

هاشمی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی، یاد آور شد: متاسفانه ما را متهم می کنند که از بخش خصوصی حمایت می کنیم اما برای تحقق شعار امسال باید زمینه های مشارکت بیشتر بخش خصوصی و غیردولتی در حوزه سلامت را فراهم کنیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: حتما باید نظارت ویژه ای بر کالاها و خدمات حوزه سلامت داشته باشیم تا برخی افراد، به اسم تولید داخلی، سوءاستفاده نکنند و با سلامت مردم در بخش دارو ، تجهیزات پزشکی و تشخیصی بازی نکنند بنابراین حتما بخش های نظارتی در سازمان غذا و دارو و بخش تجهیزات پزشکی، مراقبت های لازم را انجام خواهند داد.

هاشمی ادامه داد: ما وظیفه داریم از تولید داخلی حمایت کنیم ولی باید توجه کنیم که حتما به سلامتی مردم کمک شود و آسیبی به آن وارد نشود همچنان که در طول سه سال و نیم گذشته، در برابر فشارها، مقاومت زیادی کرده ایم.

وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن 120 قلم داروی جدید به داروهای کشور در طول مدت سه سال و نیم گذشته، اظهار داشت: 10 درصد از رقم ریالی واردات دارو در دولت یازدهم کاهش پیدا کرد و در حال حاضر حدود 70 درصد از نظر مواد اولیه دارو در کشور به خودکفایی رسیده ایم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اگر همین مسیر با سرعت بیشتری ادامه یابد و در عین حال موانع اقتصادی و بانکی موجود برداشته شود، در حوزه‌های تولید، اشتغال و مبارزه با فساد، شاهد کارنامه درخشانی در سال جاری خواهیم بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین