گزارش «نسیم آنلاین»:

ماست و دوغ گران شد!/ سکوت منفعلانه نهادهای نظارتی در برابر گرانی‌های یواشکی

افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت ماست و دوغ یکی از برندهای مطرح کشور!

لبنیات

قیمت ماست ۵ هزار تومانی به ۵۲۰۰ تومان، دوغ ۳۳۰۰ به ۳۵۰۰ تومان و ماست ۹۰۰ گرمی از ۹۵۰۰ به ۹۹۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین»، پس از گرانی 200 تومانی شیر توسط یکی از برندهای مطرح صنعت لبنیات، این بار نوبت به دیگر فرآورده های این شرکت رسیده است، به طوری که هنوز 15 روز از آغاز سال جدید نگذشته این برند قیمت ماست و دوغ خود را نیز افزایش داده است.

پس از انتشار اخبار گرانی شیر و پاسخگویی دبیر انجمن صنعت لبنیات مبنی بر این که قرار نیست تا پایان بهار، قیمت هیچ یک از محصولات لبنی افزایش یابد، طبق گفته برخی از مغازه‌ داران این برند قیمت شیر را به قیمت قبلی بازگردانده اما در حال حاضر قیمت ماست 900 گرمی و دوغ این کارخانه با افزایش 200 تا 300 تومانی در سطح شهر توزیع می شود.

یکی از فروشندگان سوپر مارکت در خیابان کریم خان در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» بیان داشت:  محصولات یکی از شرکت ها در روزهای ابتدایی ایام نوروز کمتر توزیع می شد زیرا تصمیم داشتند که قیمت جدید بر روی محصولات خود درج کنند و بعد  اعلام کردند که از این به بعد قیمت شیر 200 تومان افزایش می یابد.

وی ادامه داد: از امروز قیمت شیر به قیمت قبلی بازگشته اما قیمت ماست و دوغ تغییر کرده به طوری که قیمت ماست 5 هزار تومانی به 5200 تومان، دوغ 3300 به 3500 تومان و ماست 900 گرمی از 9500 به 9900 تومان رسیده است. هنوز نهادهای نظارتی واکنشی درباره گرانی یکدفعه دوغ و ماست اتخاذ نکرده اند!

این افزایش قیمت در حالی بر روی برخی از محصولات لبنی این برند اعمال شده که روز گذشته باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی در گفتگو با «نسیم آنلاین» بیان کرده که هر گونه افزایش قیمت باید با تأیید سازمان حمایت صورت بگیرد که تاکنون نیز تصمیمی از سوی انجمن برای افزایش قیمت گرفته نشده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین