در همایش "در تداوم تدبیر و امید" مطرح شد؛

محسن رهامی: چندصدایی باید در هر دو جریان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی تعمیق شود

سخنرانی محسن رهامی

دبیر کمیته انتخابات شوراهای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: از این‌که روحانی توانست شرایطی را ایجاد کند که اصلاح‌طلبان بتوانند با رده‌های بالای نظام گفتگو کنند خوشحالم. این گفتمان، فضای سال ۸۸ را به فضای سیاسی اجتماعی تغییر داد و باید از بازگشت فضا به گذشته جلوگیری کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محسن رهامی دبیر کمیته انتخابات شوراهای هماهنگی جبهه اصلاحات در همایش «در تداوم تدبیر و امید» گفت: از این‌که روحانی توانست شرایطی را ایجاد کند که اصلاح‌طلبان بتوانند با رده‌های بالای نظام گفتگو کنند خوشحالم. این گفتمان، فضای سال 88 را به فضای سیاسی اجتماعی تغییر داد و باید از بازگشت فضا به گذشته جلوگیری کنیم.

اظهار داشت: شکسته شدن فضای گذشته موجب شد آقایانی که بنده را متهم با سازشکاری با عناصر حکومت می‌کردند، امروز بتوانند با مخالفان فکری و سیاسی خود گفت‌وگو کنند، البته این گفتمان باید توسعه یابد. فشارهای بعد از سال 1388 موجب شد نظام «چند صدایی» را، قدری به رسمیت بشناسد، البته این چند صدایی باید در هر دو جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی تعمیق شود در این صورت می‌توان مبانی و گفتمان اعتدال را در جامعه نشر داد.

وی گفت: نباید اجازه داد از مبانی انقلاب اسلامی، ایدئولوژی‌زدایی و مبانی‌زدایی شود. ایدئولوژی  امام (ره) مساله محوری است که هر دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی باید التزام عملی خود به آن را حفظ کنند.

وی در ارزیابی از عملکرد دولت با توجه به شعارهای انتخاباتی گفت: گشایش فضای سیاسی، حل معضلات و بحران‌های بین‌المللی، قانونمداری اداری کشور ، کاهش فضای امنیتی و تبدیل آن به فضای اجتماعی، کاهش فساد، توزیع عادلانه فرصت‌های شغلی، امکانات علمی و تحقیقاتی از جمله مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم است.

دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ادامه داد: دولت روحانی تا حدودی توانست در کنار گفتمان اصلاح و اصولگرایی گفتمان اعتدال را مطرح کند، اما این گفتمان هنوز وزن بالایی پیدا نکرده است.

وی در عین حال توصیه کرد: اجازه داد شود جوانان لایق، مدیر و مدبر نیز وارد رقابت های انتخاباتی شوند.

وی گفت: برخی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مناصب و کرسی‌های مسئولیت را مادام العمر جزء میراث خود می‌دانند که این مساله باید اصلاح شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین