امامی کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

تسلیحات شیمیایی را جنایتکاران به تروریست‌ها در سوریه دادند/ حمله آمریکا سرپوشی برای حمایت از تروریست‌هاست

امامی کاشانی

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسجام و وحدت ملی مردم در پای صندوق‌های رأی خدمت به اسلام و نظام است، گفت: امیدوارم ملت روشن و بیدار ما در روز انتخابات حضور همگانی را در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

یه گزارش «نسیم آنلاین» فارس نوشت: آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به سوگند خداوند به زمان در سوره والعصر گفت: وقتی زمان خودش را نشان می‌دهد که در مهد عدل و امنیت باشد، مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد با استفاده از زمان و انگیزه مرتفع می‌شود،‌ اقتصاد مقاومتی کشور را از این مشکلات نجات می‌دهد و سبب استحکام عزت و استقلال کشور می‌شود به طوری که ما را از دنیای استکبار دور می‌کند ولی باید ایمان داشته باشیم و از زمان استفاده کنیم. 

وی  افزود: باید به تولید و اقتصاد ایمان داشته باشیم، افراد باید به اینکه جنس خوبی تولید کنند ایمان داشته باشند و بدانند که اگر تولیدشان کیفیت نداشته باشد و  کالای قاچاق وارد کنند خیانت به کشور است در صورتی که جلوگیری از واردات غیرضروری خدمت به کشور محسوب می‌شود. 

امامی کاشانی عنوان کرد: اگر در تمام طبقات مانند دستگاه‌های تقنینی،‌ اجرایی،‌ قضایی و در متن جامعه مانند شرکت‌ها، کارخانه‌ها و مراکز تولید و توزیع و تمام آحاد ایمان وجود داشته باشد کسی نان حرام نمی‌خورد و کسی کالای قاچاق وارد می‌کند، اگر کارگران به دقت در کیفیت ایمان داشته باشند تولیداتشان با تولیدات خارجی رقابت می‌کند ولی اگر ایمان نداشته باشند کالاهای ناقصی به مردم ارائه می‌شود که این مسأله به دلیل بی‌علمی نیست بلکه به دلیل بی‌ایمانی مدیران و کارگران است. 

امام جمعه موقت تهران، خاطرنشان کرد: استفاده از زمان، کیفیت مهم است و باید انگیزه ایجاد شود، فرمایش رهبر عزیز انقلاب مربوط به استقلال و عزت کشور است، چرا به این مسأله توجه نکنیم؟ 

وی اضافه کرد: در مجلس که حتماً ایمان وجود دارد اگر این ایمان و انگیزه در مجلس مورد توجه قرار بگیرد و قوانینی که به اشتغال اهمیت می‌دهد تصویب شود مشکلات حل می‌شود، همه باید فکر کنند تا بهترین قانون برای نجات کشور از این وضعیت و افزایش تولید و اشتغال تصویب شود، دستگاه‌های قضایی و اجرایی نیز باید به همین صورت عمل کنند. 

امامی کاشانی با بیان اینکه برای امنیت سرمایه‌گذاری باید انگیزه داشته باشیم، گفت: تعطیلی‌هایی مانند تعطیلی‌های عید نوروز تخریب زمان است، از چند روز قبل از آغاز عید نوروز تا چند روز بعد از 13 فروردین تعطیل است و زمان از بین می‌رود، چرا باید این اندازه بیکاری داشته باشیم؟ مجلس باید برای این تعطیلی‌ها فکری کند.

وی با بیان اینکه کشور به حرکت جهادی نیاز دارد و باید مشکلات تشخیص داده شود، گفت: در چنین شرایطی در دنیای دیوانه قرار داریم که جنایتکاران، سلاح‌های شیمیایی را در اختیار تروریست‌ها در سوریه قرار می‌دهند و حتی به سازمان ملل دروغ می‌گویند و جنایت می‌کنند و کمک‌هایی از سوی حاکمان خبیث سعودی به جنایتکاران انجام می‌شود.

امام جمعه موقت تهران، عنوان کرد: دشمن به دنبال نقطه ضعف کشور است، نکته‌ای که مقام معظم رهبری مبنی بر حضور و انسجام مردم در پای صندوق‌های رأی فرمودند باید به خوبی اجرا کنیم زیرا این مسأله خدمت به اسلام،‌نظام و تاریخ است. 

امامی کاشانی، اظهار داشت: امیدوارم ملت روشن و بیدار ما در روز انتخابات حضور همگانی و وحدت ملی را در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

وی گفت: در فصل نام‌نویسی طلاب قرار داریم که امیدوارم طلاب نیز برای اینکه شایسته اسلام باشند اهتمام بورزند. 

امام جمعه موقت تهران، اضافه کرد: در مسأله بنیاد مسکن هم امیدواریم آنچه که باید و شاید انجام شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین