واکنش معاون رئیس جمهور سابق به افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان دولت چند هفته مانده به انتخابات؛

افزایش نامتعارف حقوق‌ها در آستانه انتخابات خلاف قانون است/ مجلس ورود کند!

مصاحبه با لطف الله فروزنده، معاون رئیس جمهور در دولت دهم

فروزنده گفت: اگر این اقدام دولت هم مجوز نداشته باشند، همه می‌دانند که این مسئله یک حرکت انتخاباتی است. انشالله مردم در نظر داشته باشند که دولت نباید از ظرفیت‌های خود برای پیروزی در انتخابات استفاده کند.

لطف الله فروزنده معاون رئیس جمهور سابق و قائم مقام سابق مرکز پژوهش‌های مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین» در خصوص اقدام جدید دولت یازدهم برای افزایش 50 درصدی حقوق‌ کارمندان دولت در آستانه انتخابات اظهار کرد: مجلس باید به ماجرای افزایش 50 درصدی حقوق‌ها در آستانه انتخابات ورود کند و ببیند که دولت اصلا اجازه چنین افزایشی را آن هم در آستانه انتخابات دارد یا خیر.

وی افزود: هرگونه افزایش حقوق طبق قانون مدیریت خدمات کشوری مجوز مجلس را می‌خواهد. باید دید مبنای قانونی این اقدام دولت چیست. اگر از نظر مبنای قانونی مجلس چنین اختیاری را به دولت داده است اشکالی در این زمینه وجود ندارد.

فروزنده خاطرنشان کرد: طبیعی است و خیلی روشن است که از این حرکت دولت می‌توان برداشت انتخاباتی کرد. براساس قانون باید دید مجلس به دولت اجازه که در سال 96 چند درصد حقوق بازنشستگان را افزایش دهد. مجلس برای 10 تا 15 درصد افزایش مجوز داده و از افزایش بیش از این مقدار یا باید با مجوز قانونی باشد، که اگر مجوز نداشته باشند این کار دولت خلاف قانون است.

وی تصریح کرد: اگر این اقدام دولت هم مجوز نداشته باشند، همه می‌دانند که این مسئله یک حرکت انتخاباتی است. انشالله مردم در نظر داشته باشند که دولت نباید از ظرفیت‌های خود برای پیروزی در انتخابات استفاده کند.

قائم مقام سابق مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: افزایش 50 درصدی حقوق‌ها مصداق استفاده از ظرفیت‌های دولت برای پیروزی در انتخابات است و به نظر من یک اقدام خلاف قانون است. افزایش حقوق‌ها باید در قانون بودجه آمده باشد، مجلس مجوز داده باشد و منابع آن هم مشخص باشد.

فروزنده بیان کرد: بهتر است رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این خصوص اظهار نظر کند و در برابر این اقدام خلاف واقع دولت موضع بگیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین