پلیس فتا هشدار داد؛

فرهنگیان طعمه جدید کلاهبردار اینترنتی

پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان کردستان از دستگیری فردی که hقدام به کلاهبرداری ‌از معلمان می‌ کرد، خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سرهنگ ‌فرامرز شاکری  گفت‌: در پی ارجاع پروندهای با موضوع کلاهبرداری مرتبط با رایانه از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای عمومی  و انقلاب شهرستان سنندج به پلیس فتا استان‌، تحقیقات در این خصوص توسط کارگاهان  پلیس فتا آغاز شد.

وی افزود‌: در این رابطه از شکات  تحقیق به عمل آمد که اظهار داشتند، خانمی ناشناس با شماره همراه، اول با منزل آنها  تماس و اظهار داشته در قرعه‌کشی خرید مبل و وسایل دیگر خانگی برنده یک‌ دستگاه ظرفشویی شده‌اید و در ادامه شماره‌ دیگری را ‌معرفی که با ایشان تماس بگیرند‌. نهایتا با نامبرده نیز تماس که خود را نماینده شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان  معرفی و با اغفال شکات  به بهانه هزینه ایاب و ذهاب  از هر نفر مبلغ 1.5میلیون ریال در خواست کرده که شکات به صورت اینترنتی به شماره کارت وی واریز  و پس از آن متوجه شده‌اند که این موضوع کلاهبرداری بوده است‌. در ادامه با تحقیقات و پی‌جویی اینترنتی مظنون  مورد نظر شناسایی و مشخص شد که ساکن کرج است. 

این مقام انتظامی ادامه داد‌: در تحقیقات مشخص شد مظنون کرجی به دلیل داشتن پرونده‌های متعدد تحت تعقیب پلیس آگاهی استان نیز قرار گرفته و نهایتا توسط آن پلیس دستگیر شده است‌. لذا با هماهنگی قضای‌ی، متهم در اختیار پلیس فتا قرار گرفت و در مواجه با دلایل و مستندات پرونده به بزه انتسابی معترف و بیان داشت، با استفاده از فضای مجازی و اطلاعات درج شده در سایت‌ها اسامی مدارس و معلمان نمونه را استخراج و پس از استخراج اطلاعات تکمیلی با کارکنان و معلمان مدرسه صحبت  و خود را به عنوان همکار و مدیر فروشگاه تعاونی به‌ آنها معرفی و شماره تلفن همراه و شماره پرسنلی آنها را اخذ و در مرحله دیگری با تغییر صدای خود شبیه خانم‌ها و جلب اعتماد مالباختگان‌، اقدام به کلاهبرداری به روش مذکور می‌نمودم‌. لذا با توجه به اعترافات  متهم و به همراه چند نفر از مالباختگان که اکثرا" فرهنگی بودن تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شد.

رئیس پلیس فتا کردستان توصیه کرد: در صورت مواجه با این‌گونه تماس‌ها‌، اقدام به راستی آزمایی کرده  و با هر تماسی که گرفته می‌شود و از آنان اطلاعاتی در خصوص خود افراد داده می‌شود‌، اعتماد نکنند‌، چون این افراد می‌تواند این نوع اطلاعات را از فضای مجازی جمع‌آوری کرده باشند‌.

وی ادامه داد: از هر گونه انتشار اطلاعات خصوصی در فضای سایبر خوداری کرده و انتشار هر مطلب بی‌اهمیتی درباره افراد به  منزله انتشار مسائل خصوصی است و می‌تواند مورد سوء‌استفاده کلاهبردان قرار گیرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى