رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

راه‌‌اندازی ۳۰ پایگاه خدمات اجتماعی از هفته آینده/ اورژانس اجتماعی منتظر خرید خودرو

محسنی بندپی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: پروتکل اجرایی راه‌اندازی ۳۰ پایگاه خدمات اجتماعی آماده شده و از هفته آینده در ۳۰ شهری که دچار آسیب‌های اجتماعی زیادی هستند، مستقر می‌شوند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز مددکار گفت: نقش مددکاران در برنامه ششم توسعه پررنگ دیده شده و با بهره‌مندی از تخصص آنها آنچه امروز دغدغه مسئولان کشور شده و رشد آسیب‌ها را داریم با بهره‌گیری از کمک این افراد می‌توانیم به مهار، کنترل و پیشگیری از آن برآییم.

وی افزود: در آخرین روزهای پایانی سال 95، هیأت دولت مصوبه‌ای را داشت که پس از طرح در شورای عالی حقوق دستمزد، افزایش حقوق دستگاه‌هایی که تا به امروز مانند سازمان بهزیستی از این امتیاز برخوردار نشده‌اند، تصویب شد.

محسنی‌ گفت: ما به این شوراهای دستمزدها، پیشنهادات خود را داده‌ایم که تا بهزیستی از این ظرفیت و مصوبه برخوردار شود و حداکثر افزایش حقوق تا 50 درصد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید از تدابیر و تخصص مددکاران برای رسیدن به پایداری اجتماعی و محیطی برخوردار شویم، گفت: شعار امسال فدراسیون مددکاری نیز بهره‌گیری از این افراد است تا بتوانیم به ارتقای لازم در خدمات اجتماعی برسیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از ابلاغ پروتکل راه‌اندازی 30 پایگاه خدمات اجتماعی خبر داد و گفت:‌ فردا پروتکل، شیوه اجرا و استقرار این پایگاه‌های خدمات اجتماعی ابلاغ می‌شود و از هفته آینده این پایگاه‌ها در 30 شهری که مشکلات، عدم وجود فرصت‌های برابر و رشد آسیب‌ها را دارند، ایجاد می‌شود.

وی افزود: این پایگاه‌های تلفیقی است و سلامت روان، سلامت اجتماعی، ارائه خدمات اجتماعی و خدمات مبتنی بر جامعه و شهری در این مراکز ارائه می‌شود.

محسنی درباره بیمه مددکاران گفت: 7 هزار مددکار در سازمان بهزیستی مشغول به کارند که از تمام امتیازهای قانونی برخوردارند و آنهایی که خرید خدمت هستند نیز از بیمه اجتماعی برخوردار هستند.

وی افزود: انجمن‌های مددکاری با بهزیستی قرارداد دارند و این افراد از طریق خرید خدمت از امتیازهای قانونی برخوردار می‌شوند و در 140 شهری که اورژانس قرار است راه‌اندازی شود به کار گرفته می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مجوز استخدام مددکار به بهزیستی داده نشده است، گفت: اکنون فقط به صورت خرید خدمت است و هر اورژانس به طور متوسط به 5-6 نفر مددکار نیاز دارد بنابراین تا پایان خردادماه که این اورژانس‌ها ایجاد می‌شوند مددکاران به کار گرفته خواهند شد.

محسنی گفت:‌ برای راه‌اندازی این اورژانس‌های اجتماعی به دنبال این هستیم راهکار قانونی نحوه خرید خودروهای مناسب اورژانس مهیا شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین