گزارش «نسیم آنلاین»: بی توجهی دولت یازدهم برای رسیدگی به مشکلات مسکن مهر؛

متقاضیان بدون دریافت مسکن مهر قسط می‌دهند

 مسکن مهر

هنوز شرکت سازنده ۷۰۰ واحد را تحویل نداده و از این تعداد، شرکت عمران شهر جدید بمنظور تامین بودجه برای تکمیل واحدها وام ۵۴۰ واحد را از ۳۰میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش داده و تعدادی ازمتقاضیان با اینکه هنوز واحد تحویل نگرفته اند بالغ بر۳۰ قسط را پرداخت کرده اند.

به گزارش «نسیم آنلاین» مسکن مهر از جمله طرح های پرحاشیه ای بوده که اخبار مربوط به حواشی آن هر روز نقل محافل خبری و رسانه ای است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، با گذشت سه سال از آغاز واگذاری، برخی واحدهای مسکونی به دلیل نداشتن انشعاب آب و برق هنوز مالکین قادر به اسکان در آنها نیستند.

به نظر میرسد در بیشتر ساختمان‌های مسکن مهر پردیس علی الخصوص فاز 3 که بیشتر آن بطور ناقص تحویل شده، مقررات ملی ساختمان رعایت نشده است.

متاسفانه تجهیزات اطفا و اعلام حریق راه اندازی نشده ؛ کپسولهای آتش نشانی تحویل نشده در بهای ضد حریق نصب نشده ؛ شیب بندی محوطه ها رعایت نشده و باتوجه به آب وهوای پردیس که بارندگی باران وبرف درآن بسیار است و رعایت نشدن بحث عایق بندی در زیرساخت اصلی ساختمان چه درنما وچه در فونداسیون مردم را درگیرکرده است.

این احتمال وجود دارد که هنگام بارندگی، آب از جداره دیوارها و ترک های ساختمان وارد واحدها شده و یادر چاهک آسانسور انبار شود که لاجرم مردم مجبور به پرداخت هزینه برای خارج ساختن آب از آن هستند.

از طرفی وجود نم و رطوبت درساختمان باعث خسارت وخسران به بنیان ساختمان واموال مردم می شود.

یک کارشناس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درخصوص مشکلات این فاز گفته که مسکن مهر پردیس دارای نواقص بسیاری است.

آرش احمدی با تاکید بر اینکه تاریخ تحویل این واحدها سال 90 تا 92 بوده است، اظهار کرد:هنوز شرکت سازنده 700 واحد را تحویل نداده و از این تعداد، شرکت عمران شهر جدید بمنظور تامین بودجه برای تکمیل واحدها وام 540 واحد را از 30میلیون به 40 میلیون تومان افزایش داده و تعدادی ازمتقاضیان با اینکه هنوز واحد تحویل نگرفته اند بالغ بر30 قسط را پرداخت کرده اند.

وی افزود: شرکت عمران شهر جدیدکه زیر نظر وزارت راه و شهرسازی است به عنوان کارفرما و طرف امضا کننده قرارداد ساخت با سازنده یعنی شرکت سرمایه گذاری مسکن بوده اما تلاشی درخصوص رفع مشکلات اصلی واحدهای مسکن مهرفاز 3 انجام نداده است.

مشکلات مسکن شهر جدید پردیس به همین جا ختم نمی شود، چرا که نصب نرده های امنیتی روی دیواره پلت فرمها، تامین نشدن روشنایی معابر، ساخته نشدن  مدرسه و کلانتری و پارک ،نصب نشدن آنتن مرکزی و سیستم صاعقه گیر و همچنین عدم نصب پمپ های آب و نصب و رفع نقص آسانسورهای بلوکهای تحویل داده شده در کناررفع مشکلات لوله های فاضلاب و ایزوگام ساختمان ها از دیگر مشکلات فراروی متقاضیان و ساکنان مسکن مهر در شهر جدید پردیس است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین