جهانگیری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری:

بنده و آقای روحانی مکمل هم هستیم/ بیکاری اَبَر چالش پیش روی کشور است/ به خاطر اصلاح‌طلبان ثبت‌نام کردم

روز پنجم ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری

معاون اول رئیس‌جمهور پس از ثبت‌نام گفت که من و روحانی مکمل هم هستیم و روحانی کاندیدای اصلی است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پس از ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: کاندیداتوری برایم بسیار مشکل بود، در مقاطع گذشته تا جلوی وزارت کشور هم آمدم، اما منصرف شدم.

وی افزود: این بار دوستان و شخصیت‌های اصلاح‌طلب عامل مهم ثبت‌نام‌ام در انتخابات ریاست‌جمهوری بودند.

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که با توجه به کاندیداتوری روحانی، با وی هماهنگی کردید و احتمال دارد که به نفع وی کنار بروید؟، اظهار داشت: دولت یازدهم، آنچه که تحویل گرفت و آنچه که امروز در اختیار ملت ایران قرار داده، تفاوتش زمین تا آسمان است.

جهانگیری تصریح کرد: حتما همه ابعاد مختلف را برای ملت مشخص می‌کنم، نمی‌خواهم باز کنم که دولت چه چیزی در زمینه‌های اقتصاد، سیاسی و داخلی تحویل گرفته بود.

وی افزود: من و روحانی در کنار هم و مکمل هم هستیم.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تقارن بهار طبیعت و سیاست را به فال نیک گرفت و گفت: حضور گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در صحنه انتخابات امر مبارکی است؛ طبیعتا انتخابات منطق خودش را دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات توافق بر سر مسائل کلان کشور را دارد، اظهار داشت: انتخابات در عین حال شفافیت و مرزبندی‌های خودش را هم دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: روزهای آینده است که نگاه مردم، به این بوستان رنگارنگ، نگاه برتر را مشخص می‌کند و این ملت است که با انتخاب‌شان، تمایلشان به دیدگاه‌های عرضه شده را ابرز میکنند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری شخصا داوطلب این امر نبودم، گفت: اصرار شخصیت‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب باعث شد که در این لحظات آخر بپذیرم و ثبت‌نام کنم؛ در وقت مناسب دیدگاه‌هایم را مطرح می‌کنم.

وی ادامه داد: می‌توانم تأکید کنم که برای رساندن ایران به جایگاه واقعی و شایسته خودش در جهان، هیچ‌گاه تا این حد شرایط مهیا نبوده است؛ باید عافیت‌طلبی را کنار گذاشت و همه مردم به صحنه بیایند تا آزادی و امنیت را با هم داشته باشیم.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: طبیعی است که کشور، برای اینکه به نقطه مطلوب برسد، مسائل اقتصادی جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد؛ تسلط بر وضعیت اقتصادی کشور، چالش‌های پیش‌ رو و اتخاذ راهکارهای مناسب برای مقابله با چالش‌هاست که در رأس همه آن‌ها، مسائل بیکاری، محیط‌زیست و آب قرار دارد که نیازمند برنامه‌های دقیقی است.

جهانگیری تصریح کرد: آنچه که امروز بیش از هر چیزی برای مقابله با چالش‌ها مورد نیاز است، انسجام و وحدت و حضور شخصیت‌های مختلف سیاسی در صحنه است؛ با شرایطی که به‌وجود آمده، فکر می‌کنم که ایران بتواند خط تعامل با دنیا را به صورت جدی‌تر دنبال کند و مسائل منطقه و مسائل اقتصادی و سیاسی را به‌صورت جدی در دستور کار خودش قرار دهد.

وی ادامه داد: من فکر نمی‌کنم که در هیچ مقطعی از تاریخ پس از پیروزی انقلاب، بین معاون اول و رئیس‌جمهور، چنین رابطه صمیمانه‌ای جدی وجود داشته باشد. من روحانی را شخصیتی بسیار عزیز و خوش‌فکر و صاحب اندیشه می‌دانم و ایشان هم به من علاقه دارد و مسائل کاری‌مان ساعت‌ها طول می‌کشد، مطمئنا روحانی جایگاه خودش را در انتخابات خواهد داشت و بنده هم از برنامه‌هایی که گفتم، دفاع می‌کنم.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه انتخابات معنایش این است که افراد و گروه‌ها ائتلاف می‌کنند و آنهایی که هماهنگ هستند، سعی می‌کنند که مسیر واحدی را طی کنند، اظهار داشت: من به خودمان و همه توصیه می‌کنم که دنیا و پُست‌ها و قدرت اینقدر ارزش ندارد که انسان این ارزش‌ها را زیر پا بگذارد؛ ما تلاش خواهیم کرد که در عین حال که نسبت به برنامه‌های رقبا نقد خودمان را اعلام می‌کنیم، از خداوند بخواهیم که از حدود اخلاق خارج نشویم.

جهانگیری بیکاری را اَبَر چالش پیشروی جمهوری اسلامی دانست و افزود: در سال 74 شاغلین کشور حدود 14 میلیون و اندی بود و در  سال 84 شاغلین کشور به 22 میلیون و حدود 600 هزار نفر رسید و در سال 91 شاغلین کشور 22 میلیون و 600 هزار نفر بود که این آمار رسمی مرکز آمار است، این معنایش این است که طی سال‌های 84 تا 91، آمار ایجاد اشتغال صفر است، اینکه چه اتفاقی افتاده، موضوعی است که من بعد به آن می‌پردازم.

وی تصریح کرد: ما در حال حاضر حدود بیش از 5 میلیون دانشجو و سالی بیش از یک ملیون فارغ‌التحصیل داریم؛ اقتصاد ایران در بهترین شرایط توانسته، 600 تا 700 هزار شغل ایجاد کند، معنایش این است که الآن باید سالانه یک ملیون شغل ایجاد کنیم.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بیکاری، جز با افزایش تولید داخلی و سرمایه‌گذاری، راه‌حل دیگری ندارد، گفت: کسانی که درباره اشتغال شعار می‌دهند، معنایش این است که از اقتصاد کشور اطلاع دقیقی ندارند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه دولت باید فضای مناسب اقتصادی و آرامش را در کشور ایجاد کند و برای فعال اقتصادی نیز آینده اقتصاد قابل پیش‌بینی باشد، افزود: ثبات اقتصادی که بر اثر سیاست کلان اقتصادی ایجاد می‌شود، کار دولت است، البته باید فضای مناسبی در خارج از کشور هم ایجاد شود.

وی افزود: طبق آمارهای رسمی فعلی مجامع بین‌المللی، اقتصاد ایران هجدهمین اقتصاد دنیاست و این یعنی اینکه اقتصاد بزرگی است. باید تعامل مناسبی با دنیا ایجاد کرد، نمی‌شود درد داخل بین قوا اختلاف باشد و بگوییم سرمایه‌گذار بیاید و سرمایه‌گذاری کند؛ باید معلوم شود که در این کشور، جریانات سیاسی نقش مثبتی ایفا کرده‌اند؛ نمی‌شود به سرمایه‌دار بگوییم زالوصفت و بعد بگوییم بیا و سرمایه‌گذاری کن.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید امنیت سرمایه‌گذاری حفظ شود، اظهار داشت: هیچ کس نباید حق داشته باشد که بخش خصوصی را در دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی به جهت احضار کند.

جهانگیری ادامه داد: ما برای بیکاری و حل آن در چارچوب اقتصاد مقاومتی، برنامه‌های بسیار دقیقی تهیه کرده‌ایم.

وی با اشاره به ثبت‌نام حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: به هیچ‌وجه چنین احتمالی مبنی بر ردصلاحیت روحانی را نمی‌دهیم، وی شخصیت بزرگی است، حتما در انتخابات حضور خواهد داشت و بنده هم وظیفه دارم که برنامه‌ها را آنطور که خودم متوجه می‌شوم، ارائه کنم؛ موضوع نامزد در سایه را متوجه نمی‌شوم.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: هر جریان سیاسی وقتی وارد انتخابات می‌شود، ممکن است با دو سه نفر وارد شود و بعد به یک فرد برسند، در جریان اصولگرایی 10 نفر برابر این طرف کاندیدا شده‌اند و دلیلی ندارد که این طرف نشود، خُب این طرف هم چند نفر کاندیدا شده‌اند.

جهانگیری تصریح کرد: ما اصرار داشتیم که افراد صرفا به دلیل اینکه با دولتی که ما انتقاد داشتیم، نباید حذف بشوند، وزرا با همین ذهنیت حرکت کردند، برخی وزرا یک مقدار سریع‌تر تصمیم گرفتند، سیاست دولت در دولت آینده نیز اینطور است که نیروهای توانمند بتوانند خدمت کنند.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های من و روحانی خیلی اختلاف نخواهد داشت، گفت: روحانی شخصیت بزرگی است و کاندیدای اصلی جریان اصلاحات و اعتدال است و بنده هم برنامه‌های خود را اعلام می‌کنم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین