حسن عباسی:

اگر قاسم سلیمانی و مدافعان حرم نباشد چگونه سایه جنگ رفع می‌شود/ برجام لکه ننگی بر دامن دیپلماسی است

گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور حسن عباسی

رئیس اندیشکده یقین گفت: رفع تهدید فقط با روش قاسم سلیمانی است. تهدید را حاجی زاده با موشک هایش رفع می‌کند. آقایان به نام خود مصادره کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»،  نشست بررسی فیلم مستند فروشنده محصول مستند فانوس فردا در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور حسن عباسی برگزار شد.

در ابتدای این نشست حسن عباسی درباره ساخت آثار اجتماعی گفت: چمبرلین و چرچیل دو اسم معروف در زمان قبل انقلاب بود. این دو شخصیت را مطالعه کنید بسیار مهم است. چمبرلین در مذاکرات خام شد و گفت سایه جنگ به اتمام رسید که بعد جنگ جهانی شروع شد.

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: در بخش‌هایی از اسناد منتشر شده که روی برخی اعتدالگرایان ایران پررنگ شده، در قضایای هسته ای از مکعب روبیک استفاده می‌شود و با آن با افراد بازی می‌کنند. ما تاکنون 8 بار مذاکره داشتیم و هر بار شکست خوردیم. اولین بار بازرگان این مذاکرات ما ادوات نظامی را دادیم و ناوهای اسپرانس را دادیم و با همان هواپیما ایرباس ما را زدند!

عباسی اظهارداشت: در همه مذاکرات و مذاکرات هسته ای شکست خوردیم. یک جریان اعتدال گرا پای قضیه بودند و این دروغ بزرگی است منافع ملی را باخته نمی‌تواند ادعا کند با دیپلماسی رفع تهدید جنگ کردیم. رفع تهدید فقط با روش قاسم سلیمانی است. تهدید را حاجی زاده با موشک هایش رفع می‌کند. آقایان به نام خود مصادره کنند.

وی تصریح کرد: مرحوم هاشمی با اروپا تعامل کرد و آمریکا ما را در قوانین داماتو قرار داد در دوره خاتمی هر قدر مجیز گفتند باز هم تحریم داماتو ادامه داشت با مذاکرات هم قانون داماتو افزایش یافت. برجام لکه ننگی بر دامن دیپلماسی است . یک طرف هسته ای و دیگری تحریم بود. چطور در مذاکرات هسته‌ای اقتصاددان‌های ما در مذاکرات حضور ندارند. تحریم با اقتصاد ارتباط دارد اما ما وزیر اقتصادمان حضور ندارد.

حسن عباسی افزود: خیانت در تاریخ ملت است که مفهوم uturn در اقتصاد را نمی‌داند و می‌گوید قرار نبود در این خصوص مذاکره کنیم. اگر قاسم سلیمانی و مدافعان حرم نباشد چگونه سایه جنگ رفع می‌شود. دولت از من به دلیل ارائه خبری برای تعدیل موشکی شکایت کرد. بودجه به مراتب کاهش یافته. لطف کنید برای رفع تهدید وزارت دفاع با 20 درصد بودجه امنیت را برقرار می‌کند.

رئیس اندیشکده یقین در خاتمه تاکید کرد امیدوارم شرایطی فراهم شود دولت ها از امنیت هزینه نکنند و برای رفع تهدید درست عمل کنند.

در ادامه نشست خوش چهره کارشناس سیاست خارجی و نوبری سفیر ایران در شوروی به پرسش های حضار پاسخ گفتند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین