نقوی حسینی خبر داد:

پنجمین گزارش برجامی وزارت خارجه تحویل کمیسیون امنیت ملی مجلس شد

نقوی حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پنجمین گزارش برجامی وزارت خارجه تحویل کمیسیون امنیت ملی شد، از آماده‌سازی پیش‌نویس گزارش ۶ ماهه دوم مجلس از اجرای برجام خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس به ارائه گزارشی از نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: جلسه امروز در حالی آغاز شد که بروجردی رئیس کمیسیون با اظهار تأسف از حادثه سیل و جان باختن تعدادی از هم‌وطن‌هایمان در این حادثه دلخراش را از طرف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به خانواده جانباختگان و مردم تسلیت گفت و از مسئولان ذیربط خواست که در اسرع وقت به مشکلات مربوطه رسیدگی کنند.

وی افزود: بروجردی همچنین ابراز امیدواری کرد که همه مسئولان امسال را مغتنم شمرده و در جهت تحقق شعار امسال که مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند، همه توان و همت خود را به کار بگیرند که کمیسیون امنیت نیز در این خصوص باید جلساتی برگزار کرده و برنامه‌ریزی صورت دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه درباره عدم حضور وزیر خارجه در جلسه امروز کمیسیون طبق زمان‌بندی تصریح کرد: جلسه مشترک امروز وزارت خارجه و کمیسیون امنیت به علت همراهی وزیر امور خارجه در سفر هیأت دولت به عسلویه، به زمان دیگری موکول شد.

وی با اشاره به سفری که قرار است کمیسیون امنیت ملی صبح فردا به قم داشته باشد، گفت: کمیسیون بنا دارد با سفر به قم، محضر علما و مراجع برسد که در همین راستا حضور در دفتر حجت‌الاسلام شهرستانی نماینده حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی و بازدید از موزه، حضور در حرم مطهر حضرت‌معصومه (س)، دیدار با آیات عظام نوری‌همدانی، صافی‌گلپایگانی، اعرافی، سبحانی و حضور در جامعة‌المصطفی از جمله برنامه‌های سفر کمیسیون خواهد بود.

این نماینده در مجلس دهم در ادامه به برخی اظهارات اعضای کمیسیون امنیت اشاره و بیان کرد: در ادامه جلسه امروز کمیسیون، برزگر نماینده سلماس پیرامون بخشی از مشکلات فعلی جامعه از جمله مشکلات سیل اخیر آذربایجان، تولید و اشتغال، مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی صحبت کرد، همچنین جاسمی نماینده کرمانشاه ماجرای واگذاری و فروش پالایشگاه کرمانشاه با قیمت غیرواقعی که دومین پالایشگاه کشور محسوب شده و خسارت جدی به کرمانشاه و حوزه اقتصادی کشور وارد می‌کند، را مطرح و نسبت به آن اعتراض کرد و خواستار رسیدگی شد.

وی اضافه کرد: در ادامه جلسه ذوالنوری خواست مجلس فکری به حال نحوه ثبت‌نام واجدین شرایط ریاست‌جمهوری کند، همچنین خواست کمیسیون برای تحقق اقتصاد مقاومتی وقت گذاشته و برگزاری جلسات، برای چند معضل اصلی طرح و برنامه ارائه کند.

نقوی یادآور شد: ذوالنوری درباره گزارش شش ماهه دوم گفت اگر مبنای ارائه گزارش شش ماهه آغاز مجلس جدید باشد، ما هنوز به پایان شش ماهه دوم نرسیده‌ایم و اگر مجلس جدید را مبنا قرار ندهیم از زمان عقب هستیم ولی به هر حال پیش‌نویس گزارش شش ماهه دوم آماده است تا در کمیسیون مطرح شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به سخنان کواکبیان در کمیسیون پیرامون نحوه ثبت نام انتخابات ریاست‌جمهوری، متذکر شد: قانونی در مجلس هشتم تصویب شد، ولی شورای نگهبان آن را رد کرد و در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که باید پیگیری شده و به نتیجه برسد.

وی اظهار داشت: شوشتری در ادامه جلسه خواستار برقراری و تقویت روابط و مناسبات 15 کشور همسایه جمهوری اسلامی با کشورمان شد که در این زمینه نیازمند یک بررسی جدی هستیم.

نقوی همچنین با اشاره به اظهارات رضایی دیگر عضو کمیسیون بیان داشت: لازم است جلسات کمیته‌ها مجدداً مورد بررسی قرار گیرد، همچنین نجفی‌خوشرودی نماینده بابل تذکر داد که کمیسیون باید به مسائل مهمی مانند انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستا، سیاست جنگ‌طلبانه و خصمانه دولت جدید آمریکا، تأثیر مشکلات اقتصادی بر امنیت ملی کشور و روند مناسبات با همسایگان بپردازد.

وی تأکید کرد: حسن‌بیگی نیز در این جلسه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را از کمیسیون‌های فعال مجلس دانست که همه اعضای آن باید در جهت تقویت جایگاه نمایندگان مجلس تلاش کنند.

نقوی در ادامه با جمع‌بندی جلسه امروز تصریح کرد: بنا شد در کمیسیون برای همسایگان وقت موسع گذاشته شود، چرا که علیرغم آنکه انتظار بود دولت یازدهم مراودات با همسایگان را تقویت کرده و بهبود بخشد، اینگونه نشد و کمیسیون در این زمینه باید ورود کرده و جلسات زمان‌بندی شده را تنظیم کند.

وی متذکر شد: همچنین کمیسیون باید در حوزه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ورود پیدا کرده و جلسات منظم و زمانبندی شده برگزار کند و نتایج آن را استخراج و به دستگاه‌های ذیربط ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش سه ماهه پنجم وزارت امور خارجه از روند اجرای برجام به کمیسیون ارائه شد و در دستور کار و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین