صفارهرندی:

اصلاح‌طلبان گزینه عبور از روحانی را زودتر از موعد ‌کلید زده‌اند

سخنرانی محمدحسین صفارهرندی در نشست رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب اسلامی

عضو مجمع تشخیص گفت: برخی از اصلاح‌طلبان به دلیل اینکه خواسته‌های آن‌ها از سوی روحانی محقق نشده، می‌گویند که باید به فکر جایگزینی برای او بود، و این در حالی است که آن‌ها به عقیده رئیس‌جمهور گزینه عبور از روحانی را زودتر موعد خود کلید زده‌اند.

 به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمدحسین صفارهرندی عصر امروز در نشست سیاسی که در سالن همایش‌های مدرسه علمیه معصومیه(س) برگزار شد، انتخابات را امری مهم برای مشروعیت نظام بیان کرد و اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی از ابتدا مبتنی بر آرای مردم شکل‌گرفته  و مردم با حضور پرشور در انتخابات دهان یاوه‌گویان را خواهد بست.

وی با اشاره به مسائل پیش‌آمده در انتخابات سال 88 گفت: در آن انتخابات برخی حرمت‌ها شکسته شد، درحالی‌که نباید سوء  استفاده از آزادی از سوی برخی مانع از رقابت سالم میان کاندیداها شود.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر به رسمیت شناختن برخی سلیقه‌ها در چارچوب نظام گفت: نباید هیچ فردی موضوع رقابت در چارچوب اصولی نظام را انکار کند و این شائبه پیش آید که با انکار موضوع فرصت حضور در رقابت‌ها را از دست می‌دهد.

صفارهرندی با رد فتنه‌گر دانستن همه اصلاح‌طلبان گفت: در حال حاضر تعدادی از این افراد را مقام معظم رهبری حکم داده و با حکم ایشان در جایگاه‌ها و پست‌های مهم در کشور مسئولیت دارند، و نباید بگوییم همه اصلاح‌طلبان فتنه‌گر هستند.  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقدامات اصلاح‌طلبان بعد از فتنه 88 گفت: این افراد خروج از نظام را به‌عنوان یک راهکار انتخاب کردند و سپس مسئله توبه آن‌ها و بازگشت به‌نظام مطرح شد.

صفارهرندی بیان کرد: اصلاح‌طلبان می‌گویند که روحانی انتظارات مورد نظر آن‌ها را اجرایی نکرده و به دلیل بالا نبودن احتمال انتخاب دوباره این فرد در انتخابات رسانه‌های بیگانه نیز موقعیت روحانی را مخاطره‌آمیز عنوان می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی از اصلاح‌طلبان به دلیل اینکه خواسته‌های آن‌ها از سوی روحانی محقق نشده، می‌گویند که باید به فکر جایگزینی برای او بود، و این در حالی است که آن‌ها به عقیده رئیس‌جمهور گزینه عبور از روحانی را زودتر موعد خود کلید زده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی تقاضاهای خلاف اصلاح‌طلبان از روحانی گفت: در شرایط کنونی حزب اعتدال روحانی به دلیل آنکه پشتوانه مردمی ندارد، باید به دنبال یافتن اشتراک با جریان اصلاحات باشد.

صفارهرندی گفت: دولت از سوی افراد بسیاری به‌کرات مورد نقد قرار گرفته و در حال حاضر فعالان عرصه اقتصادی دغدغه‌های بیشتری نسبت به گذشته دارند.

وی بابیان اینکه اصلاح‌طلبان به دنبال گزینه دیگری در کنار روحانی هستند، تصریح کرد: اینکه به‌تنهایی روحانی نمی‌تواند در عرصه انتخابات به نتیجه برسد را جریان اصلاحات و روحانی این نقطه‌ضعف را پذیرفته‌اند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شکل‌گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اکنون این جبهه به پنج چهره شاخص در جریان انتخابات رسیده است، و این درحالی‌که است که افراد دیگر  جبهه به صلاح جبهه انقلاب کناره‌گیری کردند.

صفارهرندی با اشاره به جریان انحراف از بدنه جریان اصولگرایی، این جریان را جریان مجزایی دانست و گفت: این جریان به دلیل به نتیجه نرسیدن به‌صورت غیرمستقیم از جریان مقابل حمایت می‌کند، و معیارها را زیر پا گذاشته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: فضای انتخابات امنیتی نیست و نباید با دیدگاه سال 88 وارد عرصه انتخابات شد چراکه این دیدگاه سبب بروز خسارات جبران‌ناپذیر به‌نظام خواهد بود.

وی گفت: دشمنان نظام به دنبال رسیدن به گزینه موردنظر در فضای آرام هستند، به همین دلیل تحریم جدیدی را در این راستا اعلام نکرده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: احتمال وجود تعارض میان نامزدهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بسیار کم است و تجربه این جبهه تاکنون موفق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: چهره‌های انقلابی از اینکه می‌توانند در کنار این جبهه اقدامات منسجمی را انجام دهند خوشحال هستند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین