«نسیم آنلاین» از راهکار حامیان روحانی برای فرار به جلو در مناظرات انتخاباتی گزارش می‌دهد:

به جای ارائه کارنامه، به توصیف عملکرد دولت‌های گذشته بپردازید!

روحانی

عبدالله ناصری از مدافعان دولت حسن روحانی می‌گوید: حسن روحانی باید واقعیت‌های ۸ سال قبل از سال ۹۲ را برای مردم بازگو کند، به عبارت بهتر واقعیت‌هایی که تاکنون بیان و تشریح نکرده را برای مردم شرح دهد.

گروه‌ سیاسی «نسیم آنلاین»: بسیاری از کارشناسان معتقدند مهمترین رقیب پیش روی روحانی در جریان مبارزات انتخابی برای نشستن بر روی صندلی ریاست جمهوری دوازدهم، عملکرد او در دوره چهار ساله ریاست جمهوری یازدهم است.

در شرایطی که اکنون رفتار رئیس و برخی از اعضای دولت یازدهم در تخریب فعالیت‌های انجام شده توسط دولت قبل مورد انتقاد گسترده چهره‌های سیاسی قرار گرفته و این عده توصیه می‌کنند اعضای دولت یازدهم در آستانه پایان کار خود باید به جای نشان دادن نقاط ضعف دولت قبل فعالیت‌های انجام شده توسط خود را به معرض نمایش بگذارند، از سوی دیگر برخی این رفتار دولت یازدهم را نوعی فرار به جلو برای رهایی از اتهام بی‌کفایتی در چهارساله گذشته تعبیر کرده و معتقدند دولتی‌ها که خود می‌دانند میزان کارهای انجام شده با انتظارات مردمی فاصله معناداری دارد سعی می‌کنند با اصرار پی‌درپی به تحویل گرفتن یک مخروبه از دولت‌های قبل، همزمان دو استراتژی پیروز را به پیش‌ می‌برند؛ از یک طرف در برابر طرح مساله بی‌کفایی، خود را مشغول آواربرداری از کارهای گذشتگان نشان می‌دهند و از طرف دیگر کارهای انجام شده در این دولت را خرق عادت و نشانه‌ای از کار بلدی ژنرال‌های خود بخوانند.

جمع‌بندی همین موضوع‌ها باعث شده تا چهره‌های نزدیک به دولت به روحانی سفارش ‌کنند در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری هم با قدرت تمام استراتژی تخریب دولت‌های قبلی را ادامه دهد؛ از جمله افراد حامی استراتژی تخریب دولت قبل عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان است که در خصوص نوع عملکرد روحانی در مبارزات انتخاباتی در روزنامه آرمان نوشته: "روحانی باید از عملکرد دولت با آمار و ارقام دفاع کند، از کلی‌گویی بپرهیزد و واقعیت‌های 8 سال قبل از سال 92 را برای مردم بازگو کند، به عبارت بهتر واقعیت‌هایی که تاکنون بیان و تشریح نکرده را برای مردم شرح دهد. روحانی باید زودتر از اینها واقعیت‌های سال‌های 84 تا 92 را بیان می‌کرد اما انتخابات ریاست جمهوری زمانی است که حتما باید وضعیتی که دولت را تحویل گرفت جزء به جزء باز کند و امروز این حوزه‌ها چه وضعیتی دارد و دیگر طبیعتا حضور نامزد پوششی اصلاح‌طلب همراه با آقای روحانی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری معنایی نداشته و ندارد."

مشاوران روحانی در شرایطی به وی توصیه می‌کنند استراتژی تخریب دولت قبل را در جریان رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو دنبال کند که از سوی دیگر بسیاری از سیاسیون معتقدند این استراتژی اگر در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 92 هم جواب می‌داد اکنون پس از چهار سال استفاده مداوم آن توسط روحانی و دیگر اعضای دولت به ضد خود تبدیل شده و بسیاری از مردم اکنون منتظر هستند تا رئیس دولت یازدهم به جای انتقاد کردن از قبلی‌ها باید از کارنامه خود بگوید و از آن دفاع کند؛ این سیاسیون معتقدند اصرار بیش‌ از حد روحانی و مشاوران وی برای استفاده از تیغ زنگ زده تخریب دولت قبل، نشانی از خالی بودن کارنامه آن‌ها از عملکردهای چشم‌گیر است و همین مساله آنها را وا داشته تا سعی کنند به جای اینکه در جایگاه دفاع از آمارهای ادعایی خود قرار گیرند و منتقدان بتوانند انگ دروغ‌گویی را به آنها بچسبانند با فرار به جلو خود را در جایگاه مطالبه‌گری قرار دهند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا وضعیت معیشتی مردم در دولت فعلی آنقدر بهبود پیدا کرده است که به جای مطالبه کارهای انجام شده در چهار سال گذشته از روحانی به داستان او درباره وضعیت سخت گذشته گوش فرا دهند؟

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین