بسیج دانشجویی تعدادی از دانشگاه‌های تهران خطاب به رحمانی فضلی:

عدم پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی از میزان شفافیت رفتار مسئولین خواهد کاست

رحمانی فضلی

بسیج دانشجویی تعدادی از دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به رحمانی فضلی در واکنش به عدم پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی آوردند: پخش زنده مناظرات انتخاباتی به معنای اعتماد متقابل مردم و نظام به یکدیگر است و لغو آن از میزان شفافیت رفتار مسئولین و کسانی که خود را در مظان انتخاب مردم قرار داده‌اند، خواهد کاست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق (ع)، تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی (ره) و علم و صنعت ایران طی نامه‌ای به رحمانی فضلی رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات درباره لغو پخش زنده مناظرات تلویزیونی آوردند: پخش زنده مناظرات انتخاباتی به معنای اعتماد متقابل مردم و نظام به یکدیگر است و لغو آن از میزان شفافیت رفتار مسئولین و کسانی که خود را در مظان انتخاب مردم قرار داده‌اند، خواهد کاست.

در ابتدای این نامه خطاب به رحمانی فضلی آمده است: همانطور که مستحضرید پنجشنبه گذشته سخنگوی محترم وزارت کشور، طی مصاحبه‌ای خبر بهت‌آور لغو پخش زنده مناظرات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از رسانه‌ ملی را اعلام کرد. انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران متعلق به هیچ فرد، حزب یا گروه خاصی نیست و همیشه به عنوان تبلور جمهوریت نظام مایه نقش‌آفرینی و بسط خواست و اراده عمومی مردم در حاکمیت بوده است.

در ادامه این نامه آمده است: پر واضح است این نقش‌آفرینی و بسط اراده تنها در صورتی به سوی رشد مادی و معنوی عموم ملت حرکت خواهد کرد که ناشی از آگاهی بالای مردم نسبت به مسائل و مشکلات اساسی کشور و توانمندی‌های نامزدها از یک سو و اعتماد آنان به سازوکارهای انتخابات از سوی دیگر باشد.

این دانشجویان در ادامه نامه خود آوردند: از ساعاتی پس از اعلام خبر فوق افراد و گروه‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی را نسبت به آن اظهار داشتند. برخی این خبر را مایه‌ نقد تند و تیز دولت کردند و برخی دیگر نیز پیکان خود را به سوی شورای نگهبان نشانه گرفتند و تلاش کردند از این آب گل‌آلود منافع انتخاباتی خود را صید کنند. در میان این هیاهو و فارغ از این که مسبب چنین اتفاقی دولت است، یا شورای نگهبان یا قوه قضائیه یا صداوسیما، متأسفانه مسائلی بسیار مهم‌تر فراموش شد.

در ادامه نامه دانشجویان به رحمانی فضلی آمده است: فراموش شد که پخش زنده مناظرات انتخاباتی به معنای اعتماد متقابل مردم و نظام به یکدیگر است و لغو آن از میزان شفافیت رفتار مسئولین و کسانی که خود را در مظان انتخاب مردم قرار داده‌اند خواهد کاست. همچنین فراموش شد که مردم  ولی نعمتان این نظام هستند و  اراده، آگاهی و اعتماد آنان مهم‌ترین سرمایه نظام اسلامی است.

این دانشجویان خاطرنشان کردند: با کمال تأسف تاکنون هیچ‌یک از مسئولین مربوطه از وزارت کشور گرفته تا  شورای نگهبان و قوه قضائیه و صداوسیما توضیحی روشن درباره این تصمیم غیرمنتظره کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ارائه نکرده‌اند. علت مبهم این تصمیم هر آن‌چه که باشد یا ناشی از عدم اعتماد به مردم و نامزدهایی است که شورای نگهبان صلاحیت‌شان برای تصدی منصب ریاست جمهوری را محرز دانسته و یا ناشی از ضعف اجرا و هراس از عدم توانایی کافی برای برگزاری صحیح و بی‌طرفانه‌ این مناظرات است.

در ادامه نامه دانشجویان به رحمانی فضلی آمده است: در نظام جمهوری اسلامی مسئولین کارگزارند و مردم کارفرما و کارگزاران حق چنین نگاه متکبرانه‌‌ای که در تعارض با فرمایشات مکرر امامین این انقلاب است را ندارند.

دانشجویان خاطرنشان کردند: امضا کنندگان این نامه رسماً اعلام می‌دارند بنا به تجربیات گذشته و با اتکا به توان نیروهای جوان، پرتوان و دلسوز انقلابی توان برگزاری صحیح و بی‌طرفانه این مناظرات در دانشگاه و پخش زنده آن‌ها از طریق رسانه‌های مجازی را دارا هستند و با توجه به اعتراض اکثر نامزدها به تصمیم فوق به استحضار می‌رساند در صورت عدم پخش زنده تلویزیونی برگزاری مناظرات انتخاباتی دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری این جمع مجداً پیگیر برگزاری این مناظرات در دانشگاه، همراه با پخش زنده از رسانه‌های مجازی خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین