آیت‌الله مکارم شیرازی:

مردم "کاهش تورم"، "افزایش تولید" و "رشد اقتصادی" را لمس نمی‌کنند

مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: گاهی گفته می‌شود تورم کاهش، تولید افزایش و رشد اقتصادی تقویت‌شده که مردم این مسائل را لمس نمی‌کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت‌الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت سلامت اظهار داشت: انسان تا زمانی که سلامت نباشد نمی‌تواند در هیچ زمینه تخصصی و علمی نقش‌آفرینی کند و ازنظر شرعی و عقلی سلامت حرف را در زندگی انسان‌ها می‌زند.

وی بابیان اینکه توجه به‌سلامت سبب کمک به تولید، علم و پیشرفت خواهد شد، افزود: ایجاد زیرساخت‌های درمانی تنها از سوی افراد و اشخاص امکان‌پذیر نیست و باید مردم، دولت و خیرین دست‌به‌دست یکدیگر دهند تا سلامت در جامعه صورت گیرد.

مرجع تقلید شیعیان گسترش فرهنگ پیشگیری را مدنظر قرار داد و ابراز کرد: پیشگیری ارزان و مفیدتر از درمان است و باید در جامعه نسبت به این موضوع تلاش‌های بیشتری انجام گیرد، همچنین برخی از پزشکان به بنده گفته‌اند پارازیت‌ها و حتی امواج موبایل یکی از عوامل مؤثر در گسترش سرطان است.

وی ادامه داد: باید برای پارازیت‌ها و امواج موبایل فکری شود و شخص مطلعی می‌گفت در خارج از کشور وقتی فردی وارد خانه می‌شود برعکس ما که آن را در خواب‌وبیداری در کنار داریم موبایل را با خوب به اتاق نمی‌برند.

استاد برجسته حوزه علمیه بر لزوم فرهنگ‌سازی مردم در زمینه امواج موبایل تأکید کرد و گفت: باید مطالعه جامع و کاملی نسبت به آسیب‌های امواج از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد و باید راهکاری برای آن اندیشیده شود

وی با انتقاد از تزریق هورمون به حیواناتی که مصرف می‌شود، عنوان کرد: این هورمون‌ها نقش مهمی در بیماری‌ها دارد که در کنار عدم تحرک مردم در افزایش بیماری‌ها بسیار مؤثر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی مطرح کرد: مردم باید روزی سی دقیقه تحرک مؤثر داشته باشند و با گسترش ورزش‌های همگانی در کشور می‌توان از گسترش بیماری‌ها جلوگیری کرد، چراکه امروز مسئله اصلی کشور چاقی است.

وی بابیان اینکه رسانه‌ها باید در گسترش آموزش عمومی سلامت در جامعه برای کاهش بیماری‌ها و هزینه‌های درمان تلاش کنند ،افزود: دستگاه مختلف باید دست‌به‌دست هم دهند تا مسئله آلودگی هوا که یکی از عوامل بیماری است کاهش یابد.

مرجع تقلید شیعیان اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم را مدنظر قرار داد و گفت: گاهی گفته می‌شود تورم کاهش، تولید افزایش و رشد اقتصادی تقویت‌شده که مردم این مسائل را لمس نمی‌کنند، درحالی‌که مردم اقدامات در حوزه درمانی را لمس می‌کنند و می‌بینند که هزینه‌های درمانی آن‌ها کاهش‌یافته است.

وی ادامه داد: طرح نظام سلامت باید ادامه داشته باشد و مردم و خیرین هم باید کمک کنند تا مسئله درمانی عقب‌گرد نداشته باشد و پیشرفت کند.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین