عطریانفر در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

وزارت کشور هرقدر بتواند مانند پخش زنده مناظره‌ها نظر مردم را تامین کند شایسته‌تر است

مصاحبه با عطریانفر

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران اظهار داشت: مردم علاقمند به پخش زنده مناظره‌ها پخش زنده هستند و وزارت کشور هم هر مقدار بتواند اینگونه نظر مردم را تامین کند اقدام شایسته‌تری را انجام داده است.

محمد عطریانفر روزنامه‌نگار و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص تاکید رحمانی فضلی وزیر کشور بر لزوم برگزاری ضبط شده مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من اظهارات آقای فضلی را نمی‌دانم ولی آنگونه که از فرمایشات آقای روحانی استنباط می‌شد ریاست دولت که خودشان نامزد انتخاباتی هستند به شکل جد علاقمند بودند که مناظره به شکل زنده برگزار شود.

عطریانفر خاطرنشان کرد: بخشی از این که در یک محیط گفتگوهای چندجانبه رعایت اخلاق و حرمت رقیب شود به آداب‌‌دانی و تربیت سیاسی و اخلاقی تک‌تک نامزدهای محترم ریاست جمهوری مربوط است و بخشی دیگر از آن هم به نقش آفرینی و مدیریت رسانه‌ای که می‌خواهد این اجرا را به بهترین شکلی برقرار کند برمی‌گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه عقیده من این است که نظر آقای روحانی درباره برگزاری زنده انتخابات، نظریه‌ای منطقی، قابل دفاع و واجد پیشینه‌ای بود که در گذشته هم تجربه نسبتا خوبی داشت اظهار داشت: اتفاق تلخی که در انتخابات سال 88 رخ داد و برخی از مرزهای اخلاقی شکسته شد متاسفانه به دلیل اینکه مدیریت برگزار کننده مناظره‌ها یعنی صداوسیما توان، ظرفیت و قدرت تنظیم معادلات را نداشت به یک نقطه تلخ رسید و الا در همان جا هم قابل کنترل بود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خاطرنشان کرد: هرچند خواسته جناب فضلی کاملا درست بود اما می‌توان با تامین همین نکاتی که عرض کردم انتخابات را زنده برگزار کرد، یعنی این خواسته‌ها قابل تامین است ولو اینکه نظام برگزاری مناظرات به صورت زنده باشد.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در شرایطی که رحمانی فضلی وزیر دولت روحانی، خواستار برگزاری مناظره‌های انتخاباتی به شکل ضبط شده بود، آیا این درخواست، خواسته دولت نبود؟ اظهار داشت: به طور طبیعی در انتخابات ریاست جمهوری یک شورای تبلیغات وجود دارد که اعضای آن شامل ریاست محترم صداوسیما، وزیر کشور و نمایندگانی از مجلس و دادستانی هستند و آنجا نقطه نظراتی مطرح می‌شود و توافقات هرچه حاصل شد همان ملاک عمل است.

عطریانفر افزود: اینکه نظر آقای رئیس جمهور برگزاری زنده مناظره بود، این اظهارنظر در مقام نامزد انتخابات کاملا سلبی است و این نظر از جنبه حاکمیتی بر جمع‌بندی شورای تبلیغات تاثیری نداشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم علاقمند به پخش زنده مناظره‌ها پخش زنده هستند و وزارت کشور هم هر مقدار بتواند اینگونه نظر مردم را تامین کند اقدام شایسته‌تری را انجام داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین