پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد:

راز جسد سوخته خیابان مولوی کشف شد + عکس

قتل

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت :معمای جسد سوخته در خیابان ری با اعترافات زن و شوهر و برادر زن به قتل فاش شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ساعت ۰۴:۱۵ ششم اسفند گذشته وقوع یک آتش‌سوزی در خیابان ری به کلانتری ۱۱۶ مولوی اعلام شد. پس از اطفا حریق توسط مأموران آتش‌نشانی و در بررسی داخل خودرو، مأموران با جسد سوخته متعلق به یک مرد در صندلی عقب خودرو روبرو شدند که بلافاصله موضوع به قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و تیم بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که به علت شدت سوختگی امکان شناسایی هویت جسد از روی پیکرشناسی وجود نداشت، کارآگاهان اداره دهم در بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند که خودرو از نوع پارس و متعلق به جوانی بنام نادر ۳۰ است که آن را به صورت قولنامه‌ای خریده است.

با شناسایی خانواده نادر، آنها در اظهاراتشان عنوان داشتند: پنجم اسفند و پس از پایان مراسم عروسی یکی از بستگان، نادر از ما جدا شد و عنوان کرد که قصد دارد به منزل پسرعمه پدری‌اش به نام بابک ۴۰ ساله برود و پس از آن از ما جدا شد.

با توجه به اظهارات خانوده مقتول، تحقیقات از بابک در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. بابک در اظهاراتش با تأیید این موضوع که نادر به همراه آنها و پس از پایان عروسی به خانه شان آمده، به کارآگاهان گفت: مقتول پس از پایان عروسی به خانه ما آمد. قرار بود آن شب در خانهٔ ما بماند اما حدوداً ساعت ۲ بامداد فرد ناشناسی با او تماس گرفت و نادر نیز بلافاصله پس از پایان مکالمه تلفنی از ما خداحافظی کرد؛ دیگر اطلاعی از او نداشتیم تا اینکه از طریق خانواده اش در جریان مرگش قرار گرفتیم.

در شرایطی که بنا بر تحقیقات پلیس هیچگونه دلیل یا انگیزه‌ای برای قتل نادر به دست نیامده بود، بررسی اظهارات اعضای خانواده مقتول و به ویژه بابک و خانواده اش به عنوان آخرین نفراتی که با مقتول بودند، آغاز شد و سلسله تحقیقات پلیسی از آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در شرایطی که نادر و همسرش در طول تحقیقات دو سال گذشته تأکید بر آن داشتند که به گفته آنها فردی ناشناس با مقتول تماس داشته، اما کارآگاهان در بررسی دقیق اظهارات آنها اطمینان پیدا کردند که این زن و شوهر در حال مخفی کردن واقعیت مرگ نادر هستند؛ لذا برابر هماهنگی با بازپرس پرونده، هر دو نفر آنها ۲۶ فروردین دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرانجام در ساعت روز دوشنبه، همسر بابک به نام مریم. ش ۳۵ ساله لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت توسط همسرش اعتراف کرد.

مریم ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت توسط همسرش، عنوان داشت: شب حادثه برادرم قدرت ۴۵ ساله به صورت جداگانه به خانهٔ ما آمده بود و قصد داشت تا فردای آن روز به شهرستان برود. زمانی که همسرم مرتکب جنایت شد، او نیز به همسرم کمک کرد تا جسد نادر را از خانه بیرون ببرند و آن شب کسی از حضور قدرت در خانه ما اطلاعی نداشت.

با توجه به اعترافات مریم، قدرت نیز بلافاصله دستگیر و پس از انتقال به اداره دهم و مواجه حضوری با خواهرش، اظهارات مریم را تأیید کرد.

بابک که پس از مواجه حضوری با همسر و برادرهمسرش چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقات نداشت، صراحتاً به ارتکاب جنایت و کشتن نادر اعتراف کرد.

بابک در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت از مراسم عروسی، حدوداً ساعت ۱۲:۳۰ شب نادر به همراه قدرت داخل اتاق پذیرایی خوابیدند و من و همسرم، به همراه پسر ۹ ساله مان داخل اتاق خودمان خوابیدیم. حدود ساعت ۲ بود که پسرم مرا از خواب بیدار و از من خواست تا او را به سرویس بهداشتی ببرم. از اتاق خواب بیرون آمده بودم که ناگهان متوجهٔ سر و صدای داخل دیگر اتاق خانه شدم. ابتدا تصور کردم که سارق آمده؛ به آهستگی خودم را به داخل اتاق رساندم اما در کمال تعجب با نادر روبرو شدم که در حال سرقت طلاجات همسرم است. شنیده بودم که نادر درگیر مواد است اما باور نمی‌کردم. نادر زمانیکه همسرم طلاجاتش را داخل کمد دیواری گذاشته بود، از محل دقیق آنها اطلاع پیدا کرده بود. بسیار عصبانی بودم؛ با نادر درگیر شدم و در یک لحظه با طنابی که داخل اتاق بود او را خفه کردم. با کمک برادرزنم قدرت او را در صندلی عقب خودرو خودش قرار داده، او را به خیابان ری منتقل و با بنزین داخل صندق عقب خودرو، او و ماشین را باهم آتش زدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر بهخبرنگار مهر گفت: با توجه به اعترافات صریح بدست آمده از متهمان پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین