در گفتگو با «نسیم آنلاین»، مطرح شد؛

روایت یک شاهد عینی از اهانت به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

فرودگاه تفلیس

خانم اصلان‌زاده از مسافرین پرواز تفلیس به تهران اظهار داشت: ۱۳ فرودین ماه در فرودگاه تفلیس و پس از بازرسی وسایل همراه مسافران، پلیس خانم فرودگاه تمام مسافران زن ایرانی را که پوشش مانتو و روسری داشتند مجبور کرد نه تنها مانتو بلکه روسری خود را بردارند.

خانم اصلان‌زاده از مسافرین پرواز تفلیس به تهران در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص جریان اهانت به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس اظهار داشت: 13 فرودین ماه زمان بازگشت از تفلیس به تهران، حدود ساعت 10:30 صبح در گیت بازرسی فرودگاه تفلیس و در حین چک و کنترل، پس از بازرسی وسایل همراه مسافران پلیس خانم گرجستانی فرودگاه تمام مسافران زن ایرانی را که پوشش مانتو و روسری داشتند، مجبور کرد نه تنها مانتو بلکه روسری خود را بردارند.

این شاهد عینی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از زنان ایرانی به دلیل آشنا نبودن با زبان انگلیسی و نگرانی از حضور در خاک کشور بیگانه، تن به این کار داده و ناخواسته و از سر اجبار پوشش خود را برداشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه مامور بازرسی فرودگاه تفلیس مانند بقیه مسافرین به دنبال بازرسی از بنده هم بود اظهار داشت: زمانی که این مامور با اصرار و مقاومت اینجانب مواجه شد و در نهایت به دلیل فضای حاکم در فرودگاه و نگرانی مسافران بنده را به اتاقی راهنمایی کرده و در آنجا به طور کامل این بازرسی انجام شد.

این شاهد عینی در شرایطی در گفتگو با «نسیم آنلاین»، جریان اهانت به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس را تشریح کرد که پیش از این ولی دادشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس با اشاره به این اتفاق از انفعال وزارت امورخارجه انتقاد کرده و گفته بود: غیرت و شرف ایرانی کجا رفته است؟ زنان ایرانی را به بهانه بازرسی در فرودگاه تفلیس در ملأعام برهنه کرده‌اند.

در پی این اخطار مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس در پی این اخطار خطاب به داداشی گفته بود: اگر مدرکی در این باره در اختیار دارید ارائه دهید تا به نماینده وزارت خارجه که در مجلس حضور دارد تحویل شود و پیگیری کند.

اکنون باید دید با وجود روایت شاهد عینی از جریان اهانت به مسافران زن ایرانی در فرودگاه تفلیس و همچنین اخطار نماینده آستار، آیا وزارت خارجه تصمیمی برای پیگیری این اتفاق از مسئولین گرجی دارد

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین