تخت‌روانچی در سفر به فنلاند مطرح کرد؛

امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیات‌های بیشتر بین ایران و فنلاند باشیم

تخت‌روانچی

معاون وزیر امورخارجه اظهار داشت: امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیات‌های بیشتر اعم از سیاسی، پارلمانی و اقتصادی در سطوح بالا بین ایران و فنلاند باشیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه که به دعوت پیتر استانلود قائم مقام وزارت امور خارجه فنلاند و در چارچوب رایزنی های  سیاسی به هلسینکی سفر کرده است روز پنج شنبه  با وی دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

استانلود با اظهار رضایت از دیدار سال گذشته رئیس جمهور فنلاند از کشورمان که منجر به امضای چند سند و هموار شدن بستر برای همکاریهای همه جانبه مخصوصا اقتصادی گردیده است، اظهار داشت: طی سالهای اخیر شاهد شکل گیری روابط قوی میان دو کشور بوده ایم. هیاتهایی در سطوح و زمینه های مختلف میان دو کشور مبادله شده اند. اخیرا موافقت نامه همکاریهای گمرکی به امضاء رسید و قرار است بزودی موافقت نامه حمل و نقل هوائی نهائی و آماده امضاء شود. فعالان اقتصادی و تجاری فنلاند همکاری با ایران را وجهه همت خود قرار داده اند.

وی افزود: برجام  یک توافق چند جانبه است و باید مورد احترام و رعایت همه طرفها قرار گیرد. مقامات اروپائی نشان داده اند که خواستار حفظ و اجرای کامل برجام هستند. فنلاند از گسترش همکاریها و تعاملات میان ایران و اتحادیه اروپا حمایت می کند.

در ادامه تخت روانچی با تاکید بر لزوم انجام رایزنی ها و ارزیابی های مستمر و مرتب پیرامون موضوعات متحول اعم از دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، اعلام داشت: سفر رئیس جمهور فنلاند به ایران موفقیت آمیز بود و نتایج مثبت زیادی بدنبال داشته است. برای تعاملات پارلمانی و روابط مردم _ مردم  که می توانند در تسهیل و تسریع سایر همکاریها بویژه اقتصادی بسیار موثر باشند اهمیت زیادی قائل هستیم. امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیاتهای بیشتر اعم از سیاسی، پارلمانی و اقتصادی در سطوح بالا باشیم.

طرفین در این ملاقات ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات و بحرانهای منطقه ای مخصوصا سوریه، عراق، یمن و افغانستان،  بر ضرورت دستیابی به راه حلهای مشترک سیاسی و دیپلماتیک،  پرهیز از اقدامات یکجانبه و ارائه کمک های انساندوستانه تاکید کردند.

تخت روانچی در ادامه حضور در هلسینکی قرار است با مسئولان اقتصادی، تجاری، بانکی و مالی دیدار و گفتگو داشته باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین