در جریان سفر به مصر صورت گرفت

دیدار پاپ با السیسی و شیخ الازهر و بازدید از کلیسای قاهره + تصاویر

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس در سفر به مصر با رئیس‌جمهور این کشور و شیخ الازهر دیدار و از کلیسایی که داعش به آن حمله کرده بود، بازدید کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از شبکه خبری الجزیره، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در سفرش به مصر با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور این کشور و احمد الطیب، شیخ الازهر دیدار کرد.

وی در این سفر خواهان مخالفت با خشونت و تندروی شد.

پاپ فرانسیس در سخنرانی خود در اختتامیه کنفرانس جهانی صلح الازهر گفت: هیچ صلحی بدون آموزش جوانان برای احترام به یکدیگر و گفتگوی سازنده به دست نمی‌آید. آینده بشریت بر پایه مذاکرات میان ادیان و فرهنگ‌هاست. مذاکره میان ادیان برای رسیدن به صلح و مقابله با اختلافات لازم است.

پاپ فرانسیس سخنرانی‌اش را با عبارت عربی" السلام علیکم" آغاز کرد.

از سوی دیگر شیخ الازهر از پاپ فرانسیس به دلیل حضور در کنفرانس جهانی صلح قدردانی کرد.

شیخ الازهر خواهان یک دقیقه سکوت برای احترام به قربانیان تروریسم در مصر و جهان شد.

الطیب گفت: تجارت سلاح دلیل نبود صلح در جهان است. صلح جهانی به بهشت گمشده تبدیل شده است. هیچ راه حلی برای مشکلاتی که جهان از آن رنج می‌برد جز از طریق توجه به پیام‌های آسمانی نیست. تمدن اروپایی تمدن تروریسم نیست و نباید به ادیان اهانت کرد.

شیخ الازهر بر لزوم تلاش برای پاکسازی تصاویر ادیان تأکید کرد و گفت: باید برای نشان دادن ارزش اسلام و همزیستی میان تمامی مردم تلاش کرد.

پاپ فرانسیس تأکید کرد: خشونت ناشی از عوامل زیادی است که از جمله آن تمایل به قدرت، تجارت سلاح و تندروی دینی است. مصر وظیفه منحصر به فردی در تقویت صلح در منطقه دارد.

وی گفت: نمی‌توان با نام خدا مرتکب خشونت شد. من از مصر می‌خواهم تا تکیه کردن بر اصل خدا و وطن برای همگان را ثابت کند و به حقوق بشر احترام غیرمشروط بگذارد.

وی در دیدارش با سیسی گفت: بزرگی هر امتی در توجهشان به افراد ضعیف مثل فقرا و ایتام است.من به تمامی افرادی که زندگی‌شان را فدای وطنشان کردند فکر می‌کنم و به تمامی کسانی که نزدیکانشان را در حملات تروریستی از دست داده‌اند تسلیت می‌گویم. مصر به فضل تاریخ و موقعیت جغرافیایی خود نقش مهمی در خاورمیانه ایفا می‌کند.

پاپ فرانسیس همچنین از کلیسای قبطی‌های ارتودوکس در قاهره که در معرض حمله تروریستی داعش قرار گرفته بود، بازدید کرد. در حمله تروریستی داعش به این کلیسا ۲۹ تن کشته شده بودند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین