نظرسنجی‌های اصلاح‌طلبان نشان داد؛

عبور اصلاح‌طلبان از روحانی به جهانگیری

جهانگیری

حضور بی‌فروغ روحانی در مناظره جمعه که با عصبانیت و لرزش دست همراه بود به همراه حرارت جهانگیری در مناظره‌ کار را به آنجا رسانده است که در نظرسنجی‌هایی که از زمان پایان مناظره تاکنون در میان رسانه‌های اصلاح‌طلب انجام می‌شود جهانگیری با اختلاف بالا روحانی را پشت سر بگذارد.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»:: روز گذشته بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره اولین مناظره‌ای زنده بین 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی از صدا و سیما پخش شد.

نکته‌ای که در مناظره روز گذشته به چشم می‌آمد حضور پر رنگ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور روحانی بود؛ رد و بدل شدن چندباره سخنان تند میان جهانگیری با قالیباف در بخش پایانی مناظره باعث شد تا حضور روحانی در این برنامه تلویزیونی کمرنگ جلو کند و از سوی دیگر جهانگیری که از وی به عنوان کاندیدای پوششی برای کمک به روحانی اسم برده می‌شد با چنان حرارتی، در این مناظره، گرم مبارزه شد که دیگر نامزدها توجهی به روحانی با آن لرزش دستش نمی‌کردند.

به نظر می‌رسد حضور پرحرارت جهانگیری در مناظر دیروز و اینکه خود را متعلق به جریان اصلاحات نامید باعث شده تا محبوبیت وی بین طرفداران اصلاح‌طلب دولت افزایش پیدا کند و او که پیش از این در اکثر مجامع به عنوان یار کمکی روحانی در مناظره‌ها نامیده می‌شد اکنون خودش را به عنوان کاندیدای مستقلی که توانایی به دست آوردن طرفداران دولت یازدهم را هم دارد معرفی کند اتفاقی که می‌توان از آن به کلید خوردن عبور از روحانی از طرف اصلاح‌طلبان تعبیر کرد.

حضور بی‌فروغ روحانی در مناظره جمعه که با عصبانیت و لرزش دست همراه بود به همراه حرارت جهانگیری در مناظره‌ که خود را در رقابت با قالیباف نشان داد کار را به آنجا رسانده است که در نظرسنجی‌هایی که از زمان پایان مناظره تاکنون در میان رسانه‌های اصلاح‌طلب انجام می‌شود جهانگیری با اختلاف بالا روحانی را پشت سر بگذارد، موضوعی که نشان از درخشش یکباره جهانگیری در میان مخاطبان این رسانه‌ها که عمدتا اصلاح‌طلب هستند، دارد.

 

در نظرسنجی سایت اصلاح‌طلب عصر ایران، اسحاق جهانگیری توانسته با کسب 67.52 درصد آرا در برابر حسن روحانی که فقط 14.59 را کسب کرده به پیروزی قاطعی با اختلاف بیش از 52 درصدی برسد.

 

در نظرسنجی که در کانال سایت پویش اصلاحات انجام شده است جهانگیری 63 درصد و روحانی 16 درصد آرا را به دست آورده که این هم نشان از پیروزی 47 درصدی جهانگیری در برابر روحانی آن هم در میان مخاطبین اصلاح‌طلب این سایت دارد.

 

از دیگر محل‌هایی که در خصوص انتخابات روز گذشته نظرسنجی برگزار کرده کانال ضدانقلاب مملکه است که جهانگیری توانسته با کسب 72 درصد آرا در برابر 13 درصدی که به روحانی رای داده‌اند با اختلاف قاطع 59 درصدی روحانی را پشت‌سر بگذارد.


 

البته به نظر می‌رسد محبوبیت جهانگیری نه تنها در میان اصلاح‌طلبان بلکه در میان طرفداران دولت هم بیش از روحانی باشد؛ در نظرسنجی که سایت دامادم که خود را پایگاهی اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا می‌نامد برگزار کرده است، جهانگیری با 35.9 درصد در برابر 25.9 درصدی که روحانی به دست آورده پیشتاز است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین