فلاحت پیشه:

رد پای سعودی در شهادت مرزبانان ایرانی مشهود است

فلاحت پیشه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ردپای عربستان در حادثه تروریستی میرجاوه مشهود است ، گفت: جمهوری اسلامی باید شهادت مرزبانان ایرانی را به عنوان تهدید یکی از مولفه های امنیت ملی کشورمان ارزیابی کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگویی گفت: شهادت مرزبان ایرانی در نقطه صفرمرزی را باید اتفاقی فراتر از یک عملیات تروریستی طراحی شده در خاک پاکستان تحلیل کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان که در جریان جنگ داخلی افغانستان با ایجاد طالبان و القاعده راه نفوذ به پاکستان را بازکرده بود امروز نیز در ماجرای ترور مرزبانان ایرانی ایفای نقش کرده است.

وی در ادامه افزود: سعودی ها که عملا پس از بهارعربی یا همان بیداری اسلامی وارد تقابل نیابتی با جمهوری اسلامی شده اند به شدت نگران حضور موج  دموکراسی خواهی در مرزهای عربستان هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان به دلیل ناکامی سیاست های سعودی در عراق و سوریه هزینه های سنگینی متحمل شده اند ؛ در یمن تحقیر می شوند و در بحرین نیز اوضاع از دست ریاض خارج شده است.

وی تصریح کرد: ریاض تلاش می کند با انجام اقدامات ایضایی علیه ایران بحران را از مرزهای عربستان دور کرده و برای تهران دردسرهای امنیتی ایجاد کند.

فلاحت پیشه گفت: گروه های تروریستی که در بستری ضعف امنیتی اسلام آباد و در مرزمشترک پاکستان با ایران فعالیت می کنند عمدتا از سوی گروه های سلفی سعودی مورد حمایت مالی و اطلاعاتی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: نکته تاسف انگیز اینجاست که سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان موسوم به آی.اس.آی نیز از گروه های تروریستی در منطقه بلوچستان  مرتبط هستند.

این نماینده مجلس دهم گفت: جمهوری اسلامی باید شهادت مرزبانان ایرانی را به عنوان تهدید یکی از مولفه های امنیت ملی کشورمان ارزیابی کند.

وی با تاکید بر این که شهادت مرزبانان ایرانی یک حادثه عادی نبوده است ، گفت: تهران اگر به این نتیجه برسد که تهدید امنیت ملی ایران در مرز پاکستان صورت گرفته است قطعا اقدامات جدی تر برای مقابله با آنها عملیاتی خواهد کرد.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین