تقی‌پور در سیصد و چهل و چهارمین جلسه شورای شهر مطرح کرد؛

مرخصی ۲۰ روزه قالیباف از چمران/ شهرداری تهران ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

رضا تقی پور

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بدهی ۲۰ هزار میلیاردی شهرداری تهران به پیمانکاران، بانک ها و غیره خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، رضا تقی پور در حاشیه جلسه غیرعلنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت بدهی های دولت به شهرداری، گفت: کمیته سه نفره در سال اول برای پیگیری این مطالبات مشخص شد و طی مذاکراتی که با معاون اول رئیس جمهور انجام شد از سوی دولت پیشنهاد شد که طی توافقی، بدهی شهرداری به بانکها با بدهی دولت به شهرداری تهاتر شود.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه از لحاظ قانونی بانک ها معادل دولت در پرداخت بدهی ها محسوب نمی شدند این پیشنهاد کنار گذاشته شد.

تقی پور افزود: قرار بر این شد که پس از حسابرسی مطالبات شهرداری از دولت، این بدهی ها پرداخت شود که پس از حسابرسی توسط حسابرسان مورد تایید دولت دوباره اعلام شد که این حساب ها باید توسط سازمان حسابرسی کشور مورد تایید قرار گیرد که سبب شد زمانی برای تایید این موارد صرف شود اما سرانجام همین ارقام نیز مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفت.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به رقم بدهی دولت به شهرداری طی سال های گذشته گفت: آخرین رقم تایید شده توسط سازمان حسابرسی ۱۴ هزار میلیارد تومان است.

وی تأکید کرد: در خصوص بدهی شهرداری نیز ارقام متفاوتی اعلام می شود که رقم دقیق آن که توسط کمیسیون برنامه و بودجه احصاء شده، ۱۲ هزار میلیارد تومان به بانک ها و موسسات مالی و ۸ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران و دیون حاصل از معارضین ملکی و... است.

تقی پور در پاسخ به پرسشی درخصوص استفاده برخی از مدیران شهری از امکانات تهران برای تبلیغات گفت: اگر گزارشی در این رابطه وجود دارد باید کمیسیون نظارت بر انتخابات شورا که متشکل از سه نماینده مجلس است ارائه شود و شورا نیز به محض اطلاع از این تخلفات با آن برخورد می کند و هیچ کاندیدایی حق استفاده از امکانات شهرداری برای تبلیغات انتخاباتی را ندارد.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص جانشین شهردار تهران در شهرداری افزود: این موضوع در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد و رئیس شورا اعلام کرد طی ۱۶ ماه گذشته تمام مرخصی‌های شهردار از رئیس شورا گرفته شده و هیچ گاه در صحن عمومی مورد بررسی قرار نگرفته است. این موضوع هم در زمان ریاست چمران و هم در ریاست مسجدجامعی معمول بوده است.

وی ادامه داد: قالیباف ۲۰ روز از شورا مرخصی گرفته و در موارد مختلف افراد مختلفی را به عنوان جایگزین معرفی کرده و افرادی که مجاز به امضا هستند نیز به رئیس شورا معرفی شده اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین