در جلسه هیات دولت تصویب شد؛

مستمری مشمولان سازمان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد

هیات دولت

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، به منظور ارتقای درآمد طبقات ضعیف و متوسط، با پیشنهاد افزایش مستمری مشمولان سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، به منظور ارتقای درآمد طبقات ضعیف و متوسط، با پیشنهاد افزایش مستمری مشمولان سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد.

بر این اساس، از ابتدای سال 1396، (5 /14) درصد به مستمری حداقل بگیران مشمول سازمان تأمین اجتماعی و سایر سطوح نیز همانند سایر سطوح شاغلین افزوده می‌شود. چنانچه دریافتی حقوق‌بگیران با افزایش (5 /14) درصدی کمتر از 11 میلیون ریال در ماه باشد، پرداختی به این افراد به نحوی خواهد بود که تا سقف یاد شده تأمین شود.

جهانگیری در آغاز این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه ، از خدمات پاسداران انقلاب اسلامی به کشور و فداکاری و ایثار جانبازان سرافراز قدردانی نمود و از نقش ارزنده معلمان و کارگران در تربیت نسل نو و رونق تولید و دستیابی به توسعه و پیشرفت کشور تشکر کرد.

 اختصاص بیش از 970 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از زلزله در خراسان رضوی

دولت با اختصاص مبلغ 976 میلیارد و 370 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت دیده ناشی از زلزله در استان خراسان رضوی موافقت کرد.

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به‌طور کامل اجرا می‌شود

هیات وزیران در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقابت‌پذیر سالم و عدالت اقتصادی، مقرر کرد طرح سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به‌طور کامل اجرا شود.

بر این اساس، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند همه معاملات کوچک، متوسط و بزرگ خود را (به روش‌هایی نظیر خرید، مناقصه و مزایده) با رعایت فرآیند برگزاری مناقصات و مزایده‌ها از طریق این سامانه به انجام برسانند.

فعال‌سازی این سامانه گام مهمی در ساماندهی معاملات دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود.

بررسی گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص عملکرد اجرایی مدیریت سبز در دستگاه‌های دولتی

در این جلسه هیات وزیران، ارزیابی سازمان حفاظت محیط‌زیست از عملکرد دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در موضوع اجرای برنامه مدیریت سبز ارائه شد.

مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه و تجهیزات، کاهش مواد زائد جامد و بازیافت آنها است و عملکرد کلیه دستگاه‌ها بر اساس این محورها موردبررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

در این گزارش عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، ستاد وزارت نیرو، شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از حیث مدیریت سبز ارزنده تشخیص داده شد.

از نتایج حاصل از اجرای این برنامه در سال 94 صرفه‌جویی 89 میلیون مترمکعب گاز مصرفی و 56 هزار مگاوات برق مصرفی در 28 ساختمان دولتی است.

همچنین از نتایج اجرای این برنامه کاهش 170 هزار تن گاز گلخانه‌ای که عامل گرم شدن زمین و وقوع سیلاب‌ها و خشکسالی هاست، قابل ذکر است و علاوه بر کاهش گازهای گلخانه‌ای، آلاینده‌های هوا نیز به میزان 364 تن کاهش یافته‌اند.

مجوز انتقال سند مالکیت اراضی شرکت ذغال سنگ کرمان به کارگران این شرکت صادر شد

هیات وزیران به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد واگذاری اراضی واقع در بخش 13 کرمان، شهرستان زرند به کارگران و کارکنان شرکت معادن ذغال سنگ زرند کرمان را که سابقاً از سوی شرکت مذکور بابت پاداش پایان خدمت افراد یاد شده بوده است، تنفیذ و نسبت به انتقال بلاعوض سند مالکیت اراضی مذکور به آنان یا قائم مقام قانونی و قراردادی آنان اقدام نماید.

برنامه زمان‌بندی تولید و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران تعیین شد

دولت برنامه زمان‌بندی تولید، توزیع و عرضه بنزین را مطابق آخرین ویرایش استاندارد ملی ایران در نقاط مختلف کشور تعیین کرد.

به موجب تصمیم هیات وزیران، از ابتدای تیرماه سال جاری توزیع و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران در 15 شهر شامل بندرعباس، رفسنجان، قم، چابهار، یزد، کرمان، بوشهر، همدان، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار، نیشابور و ساری در تمام جایگاه‌های درون شهری، از ابتدای فروردین ماه 1397 در 60 درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور و در تمام جایگاه‌های درون شهری، از ابتدای فروردین ماه 1398 در 80 درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور و تمام جایگاه‌های درون شهری و از ابتدای فروردین ماه 1400 در تمام شهرها و جایگاه‌های کشور خواهد بود.

این تصمیم با هدف کاهش آلاینده‌های موجود در بنزین و نقش آن در سلامت افراد جامعه اتخاذ شده است.

ضوابط ساخت و ساز شهرسازی جدید در پهنه گسل‌های زلزله به تصویب رسید

هیات وزیران به منظور جلوگیری از بروز خسارات‌های جانی و مالی در زمان زلزله و لزوم اقدامات لازم برای تدوین نقشه دقیق گسل‌ها برای استفاده در ساخت و سازهای شهری، وزارت راه و شهرسازی را موظف کرد ضوابط ساخت و ساز و شهرسازی جدید در پهنه گسل‌های زلزله و حریم آنها و ضوابط ایمن‌سازی سازه‌های موجود در پهنه‌های مذکور را حداکثر ظرف 6 ماه تدوین و با رعایت مقررات مربوط ابلاغ نماید.

دولت همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد در مورد بناهای متعلق یا تحت مدیریت خود، نسبت به اجرای ضوابط مذکور در چارچوب زمان‌بندی تعیین شده در آن با اولویت تهران و سایر کلانشهرها و ساختمان‌های با اهمیت خیلی زیاد اقدامات لازم را به عمل آورند.

مجوز ایجاد شهرک صنعتی صنایع پایین‌دستی خمین صادر شد

هیات وزیران به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اجازه داد نسبت به ایجاد شهرک صنعتی تخصصی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در شهرستان خمین اقدام نماید.

این تصمیم را با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی و سیاسی شهرستان خمین (همجواری با شهرک صنعتی خمین) و وجود پتانسیل‌های صنایع پایین دستی پتروشیمی و محرومیت­زدایی از این شهرستان اتخاذ کرد.

ایران بدهی خود به بانک بین المللی ترمیم و توسعه را تسویه می کند

دولت به بانک مرکزی اجازه داد از محل منابع داخلی خود نسبت به تأمین و پرداخت بدهی ناشی از تعهدات دولت جمهوری اسلامی ایران به بانک بین المللی ترمیم و توسعه به منظور تعدیل ارزش ریالی اقدام نماید.

لایحه موافقت نامه حمایت از سرمایه گذاری متقابل بین ایران و لوکزامبورگ تصویب شد

در ادامه، هیات وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر لایحه موافقت نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت لوکزامبورگ موافقت کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین