میرسلیم در برنامه گفتگو با دوربین:

آمریکا هیچ‌گاه نخواست قدر ملت ایران، انقلاب و رهبر آن را بداند

میرسلیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سفارت آمریکا "لانه جاسوسی" نامیده شد چون آمریکا هیچ‌گاه نخواست قدر ملت ایران، انقلاب و رهبر آن را بداند و مدام با توطئه و فتنه می‌خواستند اخلال ایجاد کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سید مصطفی میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب(11اردیبهشت) در برنامه گفت‌وگو با دوربین(متکلم وحده) که از شبکه یک سیما پخش شد با اشاره به سوابق تحصیلی خود در فرانسه، اظهار داشت: از سال 1351 تا 1354 به‌عنوان مهندس تحقیق در کارخانه آلزاس مشغول به کار شدم و با توجه به اینکه مسلمانانی در این شهر حضور داشتند، انجمن اسلامی آلزاس را تشکیل دادیم تا شخصیت معنوی خود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در شهریور 1354 بعد از 10 سال به ایران برگشتم و در مهرماه همان سال به‌عنوان استاد طراحی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به کار شدم. در تهران مسائلی که به عبور و مرور برمی‌گشت وضع پیچیده‌ای پیداکرده بود. من برای عبور از این شرایط پیشنهاد‌هایی مطرح کردم که موردتوجه قرار گرفت و به‌عنوان مدیرعامل مترو تهران منصوب شدم. 

میرسلیم بابیان اینکه از سال 1354 تا 1357 شاهد 2 بار مواجهه با تعطیلی دانشگاه بودیم، گفت: ما با همکاری سایر استادان تصمیم به موضع‌گیری علنی کردیم، اما در گروهی به نام پویای توحید، مبارزه مخفیانه داشتیم. در 1357 که تظاهرات شروع‌شده بود، ما در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کردیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به تشکیل جامعه اسلامی دانشگاهیان پیش از انقلاب و دستور امام به دولت موقت برای برگزاری همه‌پرسی، اظهار داشت: دولت برای انجام همه‌پرسی آمادگی کامل نداشت و ما از طریق حزب جمهوری اسلامی به کمک دولت شتافتیم. من که به‌عنوان عضو شورای مرکزی حزب توسط آیت‌الله موسوی اردبیلی معرفی‌شده بودم، همزمان در ساماندهی به تشکیلات سپاه همکاری داشتم. 

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 58 خاطرنشان کرد: سفارت آمریکا «لانه جاسوسی» نامیده شد چون آمریکا هیچ‌گاه نخواست قدر ملت ایران، انقلاب و رهبر آن را بداند و مدام با توطئه و فتنه می‌خواستند اخلال ایجاد کنند. تمام کارکنان سفارت گروگان گرفته‌ شدند و در این فاصله دولت موقت نتوانست بر پا بماند و سقوط کرد. 

میرسلیم با اشاره به دوران حضورش در معاونت سیاسی وزارت کشور و انتخاب اولین رئیس‌جمهور گفت: در مجلس اکثریت آراء را حزب جمهوری اسلامی به دست آورد و یکی از افراد که برای پست نخست‌وزیری معرفی شد، من بودم و بنی‌صدر من را به‌عنوان نامزد نخست‌وزیری به مجلس معرفی کرد. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: ما در دوران وزارت کشور با مشکلات مختلفی برخورد کردیم، در ماجرای آمل من به این شهر رفتم و به مردم پشت‌گرمی دادم و با این حمایت مردمی شهر پاک‌سازی شد. 

وی با بیان اینکه با وقوع جنگ تحمیلی در اواخر شهریور 59 من سرپرست شهربانی بودم، یادآور شد: مجموع حملات دشمن یک مشکلی ایجاد کرد و خانواده‌های مختلفی آواره شدند. من آمادگی خودم را برای سامان‌ دادن جنگ‌زدگان به شهید رجایی اعلام کردم و با یک کار امدادی و شناسایی دقیق علمی امکان اسکان و حتی اشتغال جنگ‌زدگان را فراهم کردیم. هنگامی‌که خدمت امام رسیدیم، ایشان ضمن تقدیر فرمودند، جنگ‌زدگان لشکری شدند در مقابل صدام. 

میرسلیم با اشاره به دوران ریاست‌جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گفت: ایشان از من خواستند برای ساماندهی نهاد ریاست‌جمهوری و مشاورت ایشان خدمتشان بیایم و با استقبال خدمتشان رفتم، با انتخاب مجدد ایشان توانستم به‌عنوان نخست‌وزیر معرفی شوم، اما مقرر شد نخست‌وزیری میرحسین موسوی ادامه پیدا کند. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در دولت هاشمی مشاور تحقیقات رئیس‌جمهور شدم و بنا به دعوت آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز عضو بودم. در سال 72 لاریجانی از وزارت فرهنگ به صداوسیما رفت و از من خواستند وزارت فرهنگ را قبول کنم. من کار خود را از اسفند 72 آغاز کردم و اولین نمایشگاه قرآنی را شکل دادیم و پیشرفت‌های خوبی درزمینهٔ جهانگردی و ایران‌گردی حاصل شد. فیلم‌های فاخری تولید شد که نمونه و نظیر آن کمتر مشاهده شد. 

وی با اشاره به حضورش در ساختار مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز افتخار می‌کنم که در تدوین بیش از هزار بند از سیاست‌های کلی کشور، حضورداشته و آشنا بودم. در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و علمی و کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با مسائل مختلف کشور آشنا شدم. 

میرسلیم خاطرنشان کرد: در سال 76 با روی کار آمدن خاتمی از من دعوت شد برای وزارت فرهنگ برنامه دهم، اما من به رئیس‌جمهور منتخب گفتم، شعارهای انتخاباتی شما با من منطبق نیست و باید وزیری را معرفی کنید که با شعارهای شما منطبق شود. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به بازدیدش در سال 76 از مجموعه ایران‌خودرو و دعوت از وی برای طراحی موتور ملی، گفت: با استخدام نیروهای متخصص و جوان قول دادیم ظرف 5 سال موتور ملی به انجام برسد و ما موفق شدیم در سال 85 با فعالیت خوب جوانان موتور ملی را تولید کنیم. در سال 85 از این موتور رونمایی شد و در سال 87 به تولید انبوه رسید. 

وی تاکید کرد: من ادعا می‌کنم بسیار خوب می‌توانیم هسته‌ها و بنگاه‌های دانش‌بنیان را تأسیس و مشکلات اشتغال را در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات برطرف کنیم.

میرسلیم در پایان با اشاره به حضورش در فدراسیون نجات‌غریق و غواصی در زمان دولت سازندگی گفت: سالانه با 500 تا 600 نفر غریق در دریای خزر مواجه بودیم و با آموزش نجات‌غریق در طول 10 سال توانستیم بیش از 75 هزار نفر را نجات دهیم و امیدواریم وضع اقتصادی و اجتماعی کشور را با اتکای تجربه‌ای که در زمینه‌های علمی، فرهنگی موردتقدیر قرار گرفت، نجات دهیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین