قائم‌مقام سابق مرکز پژوهشهای مجلس:

مدیران دولت روحانی شرکتهای بزرگ و ویلاهای مجلل دارند!/ دولت یازدهم نجومی بگیران را تشویق کرد و دوباره به آن‌ها پست داد

مصاحبه با لطف الله فروزنده، معاون رئیس جمهور در دولت دهم

فروزنده گفت: اکثر مدیران دولت یازدهم صاحب شرکت‌های بزرگ، ویلاهای مجلل و سهامدار شرکت‌های تولیدی و... هستند و فرزندان آنها در خارج از کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین» لطف‌الله فروزنده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی ریاست‌جمهوری دولت نهم درباره علت عدم برخورد جدی دولت با مدیران نجومی‌بگیر گفت: از آنجایی که بخشی از مدیران دولتی از قشر اشراف بوده و از طرفی عده‌ای از مدیران آن از دولت کارگزاران هستند، بنابراین با نجومی‌بگیران برخورد قاطعی نکردند. وی با بیان اینکه دولت در برخورد با نجومی‌بگیران فرافکنی می‌کند، افزود: دولت به‌جای اخراج، انفصال از خدمت یا برخورد جدی با نجومی‌بگیران متاسفانه آنها را مردان بزرگ دانست و برخی نجومی‌بگیران را برای پست‌های مدیریتی دعوت به کار کرد که این تشویق و ترغیب نجومی‌بگیران به کار، نوعی توهین به شعور مردم است. فروزنده با تاکید بر اینکه مردم باید از وضع اقتصادی دولتمردان و مسؤولان رده‌بالای اجرایی که دارای پست‌های مدیریتی هستند مطلع باشند، افزود: اکثر مدیران دولت یازدهم صاحب شرکت‌های بزرگ، ویلاهای مجلل و سهامدار شرکت‌های تولیدی و... هستند و فرزندان آنها در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، در حالی که مدیران باید علاوه بر کارآمدی و تخصص، دردآشنای محرومان و مستضعفان بوده و طعم محرومیت‌های اقتصادی و ضعف‌ مالی را چشیده باشند. معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری دولت نهم به وطن امروز تصریح کرد: تا زمانی که مدیران دولت، خود در فعالیت‌های اقتصادی کلان سهیم، شریک و صاحب امتیاز هستند، انتظار نمی‌رود با مدیران نجومی‌بگیر برخوردی قاطع داشته باشند، زیرا خود مدیران ارشد این دولت فعال اقتصادی بوده و بخش عمده‌ای از مشکلات تولید و بازار ناشی از فعالیت آنها در بخش واردات و... است.

منبع: وطن امروز

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین