پرویز امینی:

رئیسی، قالیباف و میرسلیم به فضای مناظره سوم شکل دادند

پرویز امینی

مناظره سوم با موضوع اقتصادی است و قالیباف با درخواست اعلام لیست اموال و دارایی‌های نامزدها و اطرافیان آنها به مردم، میرسلیم با تأکید بر تعدادی از مصادیق بی‌صداقتی دولت با مردم و رئیسی با طرح مناظره احمدی نژاد - روحانی، به فضای مناظره آینده شکل دادند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پرویز امینی، کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 دستاوردهای مناظره دوم برای مناظره سوم

-در مجموع رقبای دولت (رئیسی، قالیباف و میرسلیم) از نظر سیاست‌ورزی معدل بهتری از دولت مستقر و حامیانش (روحانی، جهانگیری و هاشمی‌طبا) در دو مناظره گذشته داشته‌اند. یکی از شاخص‌های ارتقاء این سیاست‌ورزی، دستاوردسازی از مناظره دوم برای مناظره سوم است که هر سه رقیب دولت مستقر در مناظره دوم، چنین ظرفیتی را ایجاد کردند. قالیباف و میرسلیم در راند سه دقیقه پایانی و رئیسی در حاشیه پایانی مناظره دوم، این کار را کردند که در حکم ریل گذاری برای مناظره سوم است.

- مناظره سوم با موضوع اقتصادی است و قالیباف با درخواست اعلام لیست اموال و دارایی‌های نامزدها و اطرافیان آنها به مردم، میرسلیم با تأکید بر تعدادی از مصادیق بی‌صداقتی دولت با مردم و رئیسی با طرح مناظره احمدی نژاد - روحانی، به فضای مناظره آینده شکل دادند.

- با درخواست قالیباف، روحانی و خصوصا جهانگیری، یا باید فهرست اموال و دارایی‌های خود را پیش چشم مردم اعلام کنند که با توجه به فاصله اقتصادی بین آنها با قاطبه مردم، عملا تبدیل به مصداق چهاردرصدی‌های مورد تأکید قالیباف خواهند شد که در وضعیت نارضایتی اقتصادی اکثریت مردم، نمی‌توان بازخورد مناسبی را انتظار داشت. یا از این کار استنکاف خواهند کرد که آنها را در فضای انفعال تا پایان مناظره قرار خواهد داد.

- میرسلیم با کلیدواژه بی‌صداقتی و طرح مصادیق آن در مناظره دوم و نیز آمادگی قبلی جامعه با توجه به انکار وعده تحول صد روزه اقتصاد و نیز چهار میلیون شغل از گردشگری از سوی روحانی، زمینه اجتماعی نپذیرفتن و باور نکردن ادعاهای اقتصادی دولت درباره عملکرد خود، وجود دارد و کافی است در نقاط مطمئنی مثل مواردی که جناب میرسلیم در راند سوم مناظره دوم درباره پارس جنوبی و رشد اقتصادی ۸ درصدی بیان کرد، این کلیدواژه بی‌صداقتی را درباره کارنامه دولت بکار رود.

- رئیسی با طرح مناظره احمدی‌نژاد با روحانی برای بررسی نقدهای دولت یازدهم بر دولت نهم و دهم، می‌تواند راه توجیه ضعف‌های دولت مستقر از طریق نقد دولت‌های نهم و دهم، و نیز توجیه تکرار دولت روحانی را ببندد و با تأکید بر این مسئله، آرایش اصلی روحانی و جهانگیری را در مناظره سوم که متکی به مقایسه دولت یازدهم با دولت دهم و نهم در اعداد و ارقام اقتصادی است، بر هم بزند و دوره چهارساله دولت یازدهم را محور بحث‌های مناظره سوم کند و فرار دولت از پاسخگویی درباره این چهارسال را منتفی سازد. البته علاوه بر این، طرح مناظره روحانی با احمدی‌نژاد و احتمالا نپذیرفتن روحانی، پایه ادعاهای دولت یازدهم درباره دولت نهم و دهم را نیز سست خواهد کرد.

- این هرسه محور می‌تواند دال‌های اصلی گفتمان رقبای دولت مستقر در مناظره جمعه آینده باشد که البته باید به خوبی فضای پیش از مناظره و مناظره را پر کند و بجا و به درستی بکار گرفته شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین