نامه یک رزمنده و جهادگر به وزیر بهداشت:

آقای وزیر! خدمت زمان و مکان نمی‌شناسد/ این انقلاب سیاست‌اش عین دفاع مقدس است

وزیر بهداشت

چطور ممکن است کارگزار نظام اسلامی چنین برداشتی از فتنه سیاست و گرد وغبار جبهه داشته باشد؟ چطور ممکن است سیاست را عرصه ای به دور از مبارزه مقدس تصور کند؟ چطور ممکن است دفاع مقدس را تنها در جبهه و جنگ خلاصه کرده باشد؟ چطور ممکن است وزیر این انقلاب مهمترین درس انقلاب خمینی را نیافته باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید علی کشانی، رزمنده و جهادگر در نامه ای به وزیر بهداشت نوشت:

نامه کوتاه آقای وزیر بهداشت به قالیباف واکنشی است به اعلام عمومی اموال و دارایی نامزدهای انتخاباتی. گلایه ای هم بود از سخنان وی درباره وزرای دولت مستقر. تا اینجای ماجرا، حرفی است معمول و سخن جدیدی نیست. اما نامه جناب قاضی‌زاده هاشمی اینطور پایان یافته است:" برادر عزیز! ای کاش لباس سیاست را جایگزین لباس خاکی جبهه نمی‌کردید؛ من به عنوان یک دوست، هنوز هم آرزو دارم محمدباقرقالیباف، گرد و خاک جبهه را بر غبار فتنه سیاست و قدرت ترجیح دهد".

حرف عجیبی است. عجیب تر آنکه از زبان یک مسوول جمهوری اسلامی بیان می شود. چطور ممکن است کارگزار نظام اسلامی چنین برداشتی از فتنه سیاست و گرد وغبار جبهه داشته باشد؟ چطور ممکن است سیاست را عرصه ای به دور از مبارزه مقدس تصور کند؟ چطور ممکن است دفاع مقدس را تنها در جبهه و جنگ خلاصه کرده باشد؟ چطور ممکن است وزیر این انقلاب مهمترین درس انقلاب خمینی را نیافته باشد؟

آقای قاضی‌زاده هاشمی!

گله های انتخاباتی تان بکنار. اما دلسوزی صمیمانه تان  نشانی از فاصله عمیق اعتقادی از اندیشه های این انقلاب و میراث حضرت امام دارد.

این انقلاب سیاست اش عین دفاع مقدس است. سیاست انقلابی ما جدای از جهاد نظامی نیست. خمینی انقلاب اسلامی، همان خمینی دفاع مقدس است و همان خمینی استقلال اقتصادی است و مبارزه سیاسی .

لباس سیاست در این روزها عین لباس رزم به تن کردن است. سیاست را چه تعریف کردین؟ مگر فراموش کرده اید حرف حضرت امام را که فرمود تا انقلاب و ما هستیم مبارزه هست. مگر نگفت تا شرک و کفر هست مبازره هم هست. به تصورتان مبارزه با قطعنامه تمام شده است؟ امروز صحنه جنگ دهها برابر پیچیده تر و سهمگین تر است. این میدان هم رزمنده می خواهدو هم مجاهد سیاسی و اقتصادی.  امروز هم در حال نبردیم. امروز هم سیاست ما مقدس است. جبهه باطل روز به روز آرایش اش مقابل حق مستحکم تر می شود.  زور و ظلم استکبار جهانی را ندیده اید؟ مکر دشمنان این انقلاب را هر روز به یک بهانه نیافته اید؟ سیاست امروز ما جز مبارزه نیست. مجاهد انقلابی یک روز جانش را سپر این انقلاب می کرد و امروز مال و اعتبار و آبرو را.

جناب قاضی زاده هاشمی؛

درد ما این است که این جملات را یک مدیر تراز اول جمهوری اسلامی می زند. اگر وزیر دولت تصور کند راه انقلابی گری از راه سیاست ورزی جداست چطور می تواند کار این مردم و انقلاب را پیش ببرد؟ همین باور غلط است که میدان خدمت به مردم را مجاهدت نمی داند. همین تلقی خطاست که مذاکره با آمریکا را میدان جنگ و مبارزه نمی پندارد و دچار اشتباهات راهبردی می شود. همین تصویر نادرست است که دوران جهاد و فرهنگ جهادی را تمام شده می پندارد. با همین تصویر نادرست است که مدیر جهادی را فهم نمی کنیم و باور نداریم.

جناب آقای وزیر؛
انقلاب اسلامی را درست بخوانید. سیاست انقلابی حضرت روح الله را مجدد در لابه لای صحیفه  مرور کنید. این سخن شما را اگر باور و تلقی رایج این دولت به عرصه سیاست و خدمت رسانی بدانیم باید گفت که ریشه بسیاری از "کم کاری ها" و "اهمال ها" و "سستی ها" و "نمی شودها" و "نمی توانیم ها" همین جاست. کاش متوجه بودین عواقب این حرف چه انحراف فاحشی از اصول این انقلاب دارد.

جناب آقای قاضی زاده هاشمی.

بله. بین "لباس رزمنده" با "کت وشلوار سیاستمدار" و "روپوش پزشک" و "لباس کار کارگر" و غیره هیچ فرقی نیست و گرد وغباری که بر آنها می نشیند، همه اش عبادت است؛ اگر عرصه خدمت را عرصه مبارزه و قیام بدانیم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین