پرویز امینی:

تلاش روحانی در مناظره سوم، "غیر اقتصادی کردن" آن و "دمیدن در موج رادیکالیسمی" خواهد بود

روحانی

روحانی با کاهش آراء تا مرز ۳۰ درصد مواجه شده و روحانی برای جبران شرایط کنونی استعداد رادیکالیسم دارد؛ بنابراین تلاش روحانی در پربیینده ترین برنامه انتخابات و آخرین برنامه انتخابات یعنی مناظره سوم، اولا "غیر اقتصادی کردن" مناظره و ثانیا "دمیدن در موج رادیکالیسمی است" که از مناظره دوم آغاز کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پرویز امینی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 روحانی سوار بر موج رادیکالیسم

 همانطور که پیش بینی کرده بودم، روحانی برای تغییر شرایط به نفع خود، به رادیکالیسم  و تند کردن فضا پناه برده است. نارضایتی گسترده در مردم  از دولت روحانی در بعد اقتصادی و نیز مسئله فساد،  سبب شده بود که روحانی مستعدترین رییس جمهور دور دوم برای شکست باشد.  روحانی در فضای رقابت های انتخاباتی نیز آسیب پذیر نشان داد. در مناظره اول که بدترین نمایش را داشت و در مناظره دوم که  موضوعات دلخواه وی مثل سیاست خارجی در آن محوریت داشت، نیز نتوانست جهشی در فضای انتخاباتی بکند.    

اکنون جمع بندی وضعیت روحانی در رقابت های انتخاباتی به شرح زیر است:

کاهش آراء تا مرز 30 درصد که برای دسترسی به نصاب 50 درصد فاصله زیادی دارد. علاوه بر این که او رییس جمهور مستقر است و  دارای آراء تثبیت شده است و استعداد زیادی برای جهش آراء ماننند افراد تازه معرفی شده به افکار عمومی را ندارد.

بدنه ایدئولوژیک اصلاح طلبی که بدنه رای ساز و فضا ساز انتخابات است، اکتیو و فعال و سرزنده  نیست و میل چندانی برای میدان داری انتخابات در آن دیده نمی شود.

مناظره پایانی ، مناظره اقتصادی است که به لحاظ موضوعی ظرفیت ایجاد تکانه های شدید اجتماعی برای تغییر فضا به نفع روحانی را ندارد .

مناظره اقتصادی پاشنه آشیل دولت یازدهم و روحانی است و فضای  اعتراض اجتماعی به مسایل اقتصادی به گونه ای نیست که بتوان با عدد و رقم و آمار و مقایسه دولت یازدهم با دولت نهم و دهم، مزیت اجتماعی برای روحانی تراشید.

 بنابراین روحانی برای جبران شرایط کنونی استعداد رادیکالیسم دارد . یعنی  از لحاظ روحی و روانی آمادگی پذیرش هر نوع مشورتی فراتر از هر گونه عقلانیت سیاسی را  که وی را امیدوار به پیروزی کند،  دارد.         

نشانه هایی از این رادیکالیسم در مناظره دوم دیده شد و اینک روحانی در ارومیه و همدان بر شتاب آن افزوده است و تا پایان انتخابات نیز بر همین مدار خواهد بود.  بنابراین تلاش روحانی در پربیینده ترین برنامه انتخابات و آخرین برنامه انتخابات یعنی مناظره سوم ، اولا «غیر اقتصادی کردن »مناظره و ثانیا دمیدن در موج رادیکالیسمی است که از مناظره دوم آغاز کرده است.
 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین