مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

بدهکاران بانک سرمایه افراد پولدار و بانفوذی‌اند/ پول بلااستفاده نداریم وام بدهیم

بانک سرمایه

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بدهکاران بانک سرمایه بانفوذند و می‌خواهند اموال بی‌ارزش خود را به جای بدهیشان تهاتر کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مهدی نیکدل در نشست خبری که در ساختمان صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد گفت: یک ریال از هشت هزار میلیارد تومان مستقیما مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان نیست و تمام وجوه مربوط به بانک است. اگر بازگردد به بانک سرمایه واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تخلفات در دولت فعلی نبوده است، افزود: ممکن است سوءمدیریت در صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمده باشد که این موضوع در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ رخ می‌دهد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: بدهکاران بانک سرمایه کسانی هستند که دارایی زیادی دارند که می‌توانند با نقد کردن آنان بدهی خود را بازگردانند. مشکل اصلی ما این است که عدد کلان را آدم‌های با نفوذ بدهکار هستند.

نیکدل بیان کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان برخی از موارد سر مدیر کلاه گذاشته شده است یا با نهادی قردادای منعقد کرده‌ایم و اجرا نشده و پول ما در دست نهاد مانده است. سال ۹۳ و ۹۴ از شرکت‌های سرمایه‌گذاری فرهنگیان درقالب قرداد خرید صادراتی کلاهبرداری شده که آقایان بازداشت شدند و ما نیز از آنان شکایت کرده‌ایم. به گونه‌ای سر ما را کلاه گذاشته‌اند.

وی دربارهٔ تغییر مدیرعامل بانک سرمایه نیز گفت: گزارشاتی از تخلفات ایشان بود که ادامه حضورش در بانک سرمایه به صلاح نبوده است. همچنین وزیر آموزش و پرورش را برای این تغییر تهدید به استیضاح کردند و به او فشار آوردند تا خانی را تغییر ندهد.

وی در واکنش به این موضوع که گفته شده این جابه‌جایی‌ها کارگروه تحقیق و تفحض را دچار مشکل کرده، بیان کرد: کارگروه تحقیق و تفحص در بانک سرمایه مستقر نشده بود و هنگامی که آقای خانی تغییر کرد همزمان یک نماینده از این کارگروه در بانک مستقر شد.

میرعامل صندوق فرهنگیان بیان کرد: عدد کلان را آدم‌های بانفوذ از بانک سرمایه برده‌اند. فردی که ۸۰۰ میلیارد تومان از بانک ما وام گرفته است این فرد از بانک‌های مختلف نیز وام‌های کلان گرفته است و این فرد بانفوذ و ویژه‌ای است که می‌تواند این تعداد وام با رقم بالا بگیرد. در حال حاضر نیز مدیرعامل بانک سرمایه را تحت فشار قرار داده‌اند تا بدهی خود را با اموال خود پاس کنند. اموالی که بر زمین مانده و ارزشی ندارد. می‌خواهند یک جوجه رنگ کنند و جای مرغابی بدهند.

وی تأکید کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان نباید دست مایه اهداف سیاسی قرار گیرد و ما به دنبال این هستیم تا حاشیه سود فرهنگیان را در صندوق افزایش دهیم.

نیکدل یادآور شد: یک ریال هم صندوق ذخیره فرهنگیان از فساد مالی هشت هزار میلیاردی متضرر نشده است ولی اگر ارزش سهام بانک سرمایه پایین بیاید ما متضرر می‌شویم.

وی گفت: مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شد و شنیده می‌شود با وثیقه ۵ میلیاردی آزاد شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین