رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد:

۱۶ استان درگیر سیل و طوفان/ امدادرسانی به ۶۵۰۰ هموطن گرفتار سیل و طوفان

بی‌توجهی مسئولان به سیل‌زدگان شهرستان فیروزکوه

رئیس سازمان امداد و نجات با اعلام امدادرسانی به ۶۵۰۰ هموطن گرفتار سیل و طوفان در کشور، گفت: بر این اساس ۷۲۵ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره برده و ۳۰ تن به مناطق امن منتقل شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش امدادرسانی در سیل و طوفان کشور از ١٣ تا ۱۹ اردیبهشت، افزود: ۱۶ استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و مازندران و یزد در این مدت تحت تاثیر بوده و در ۹۷ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین خدمات امدادی لازم ارائه شده است.

وی با اشاره به انتقال ۳ تن به مراکز درمانی، افزود: در این زمینه یک اردوگاه اسکان موقت با برپایی ۵۰ دستگاه چادر در روستای سید محمد لردگان برای اسکان متاثران از سیل برپا شده است.

سلیمی با بیان مفقودی ٤ تن در روستای سیدمحمد- لردگان، گفت: امدادگران همچنین عملیات تخلیه آب از ۲۲۹ واحد مسکونی را انجام داده و ۱۷ دستگاه خودرو را از مسیر سیلاب رهاسازی کردند.

وی با اشاره به به‌کارگیری ۱۵۶ تیم امدادی شامل ۶۶۹ امدادگران برای خدمت‌رسانی به هموطنان، عنوان کرد: در این زمینه ۶۲ دستگاه چادر، یک‌هزار و ۶۰۰ تخته پتو، یک‌هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، ۲۸۰ تخته موکت، ۶ هزار و ۸۰ قوطی انواع کنسرو، ۵ هزار و ۵۰۰ قرص نان، ۴ ‌هزار و ۴۰۰ بطری آب معدنی، ۶۵۰ کیلوگرم خرما، یک‌هزار و ۸۴۰ کیلوگرم برنج، یک‌هزار و ۳۹۰ کیلوگرم حبوبات، یک‌هزار و ۳۷۰ کیلوگرم قندوشکر و ۵۷۰ کیلوگرم روغن میان متاثران از سیل و طوفان توزیع شده و عملیات امدادرسانی در اصفهان، چهارمحال و بختیاری و فارس ادامه دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین