رئیسی در کرمان:

فقر، بیکاری و تبعیض دیگر قابل تحمل نیست/‌ این شرایط ‌باید به نفع مردم تغییر کند

رئیسی

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: معتقدیم شرایط فعلی برای رفع فقر، بیکاری، تبعیض و فساد اداری باید تغییر کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع مردم کرمان، بابیان اینکه کرمان شهری تأثیرگذار در کشور است، گفت: هرکجا شاهد مدیریت انقلابی و جهادی آنجا مرکز موفقیت و پیروزی بوده است.

*کشور ما ثروت دارد/بیکاری جوانان در شان ملت ایران نیست

وی افزود: در شان ملت ایران نیست که جوانانش بیکار باشد. در شان ملت ایران نیست در تیتر روزنامه شاهد فساد باشد. کشور ما ثروت دارد اما این حق است که 17 هزار کارگاه و کارخانه تعطیل شود؟ آیا حق است که نیمی از ظرفیت کشور تعطیل شود؟

رئیسی گفت: حق مردم ایران آن است که دولتی که اهل کار باشد سرکار بیایید. دولتی که خودش کار کند تا مردم کار داشته باشد. دولت نباید تاجر باشد و به‌جای مردم در بخش خصوصی فعالیت کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به شعارهای مردمی مبنی بر اینکه دولت 4 درصدی نمی‌خواهیم، گفت: ان‌شاءالله همین‌طور خواهد شد.وی از مردم پرسید آیا این دولت به وعده‌هایش عمل کرده است؟ که مردم گفتند نه. وی گفت وقتی دولت گزارش عملکرد ندارد رقیب هراسی می‌کند. بدانند رقیب خطرناک نیست، خطرناک سفره مردم است.

*آرامش زمانی است که اقتصاد در تحرک باشد

رئیسی با اشاره به آنچه آرامش در اقتصاد می‌خواند، گفت: این چه آرامشی است که چرخ اقتصاد کشور در آن حرکت می‌کند. آرامش زمانی است که اقتصاد در تحرک باشد. زمانی که نیمی از کارخانه‌های کشور تعطیل‌شده چطور اقتصاد کشور در حال حرکت باشد؟

وی تصریح کرد: دولت باید نگران جوانی باشد که در دانشگاه این کشور درس‌خوانده اما شغل ندارد و خجالت‌زده می‌شود. انسان برای بیکاری چنین جوانانی شب خوابش نمی‌برد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: 11 میلیون جوان در سن ازدواج هستند. می‌گوییم چرا ازدواج نمی‌کنید می‌گویند شغل و مسکن نداریم. وام هم که باید در صف 500 هزارنفری باشند. ما می‌گوییم اگر از 2 نفر تسهیلات را پس بگیرند می‌توانند به همه این 500 هزار نفر وام ازدواج را بدهند.

وی تأکید کرد:  خانم‌ها و آقایان و جوانان من نمی‌خواهم شعار تبلیغاتی بدهم اما مشکل کشور، کمبود آب، امکانات، ذخایر، نقدینگی و امکانات نیست. مشکل تنها ضعف مدیریت اجرایی است.

*دیوار بلندی بین چپاولگران با حقوق مردم ایجاد می‌کنیم

رئیسی خاطرنشان کرد: چرا عصبانی می‌شود و مطالبی می‌گویید که اهانت به مردم است. ما دیوار بلندی بین چپاول گران با حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد. ما برای نجات کشور از اشرافیت وارد میدان شده و موفق خواهیم شد. ما برای نجات کشور از جناح‌بازی و قبیله گرایی وارد میدان شده‌ایم و با کمک مردم موفق خواهیم شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: عده‌ای تبلیغات کرده و وعده و عید می‌دهند اما من معتقدیم عقل مردم از همه‌چیز مهم‌تر است. فصل افزایش ازدواج و کاهش طلاق، فصل اعتماد به مدیریت جوانان در کشور  و فصل بازگشت نشاط به خانواده و فصل کرامت دختران و پسران فرار رسیده است و با حضور مردم قطعی خواهد شد.

وی با انتقاد از عدم توجه دولت یازدهم به مسکن مهر، اشتغال و ازدواج جوانان، گفت: دولت نسبت به مردم مسئولیت دارد. به آقایان توصیه می‌کنم توهین را کنار بگذارند و بدانند من استادی مثل بهشتی دارم و با توهین عقب‌نشینی نمی‌کنم؛ هر وقت منافع جریان اشرافی به خطر می‌افتاده توهین‌ها شروع‌شده است.

رئیسی در پاسخ به شعار «رئیسی دوست داریم»، گفت: صمیمانه عرض می‌کنم، خدا می‌داند هوا و هوس ریاست جمهوری ندارم آمده‌ام اشک چشم آن مادری که می‌گوید می‌خواهم از بین 4 فرزندم یکی شاغل باشد، دیگر نباشد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین