سعید جلیلی در جمع مردم تبریز:

می‌گویند اگر ما نباشیم جنگ می‌شود؛ مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که اگر بروید جنگ می‌شود؟

سعید جلیلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: می‌گویند اگر ما نباشیم جنگ می‌شود! مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که اگر بروید جنگ می‌شود؟

به گزارش «نسیم آنلاین»، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر سه‌شنبه(19اردیبهشت) در جمع پرشور مردم تبریز در سالن اجتماعات مصلی این شهر، گفت: فصل انتخابات فصل محاسبه است زیرا مردم فرصت می‌کنند برای 4 سال آینده بخشی از سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی افزود: امروز اگر از «دیوار کشیدن در پیاده رو» حرف می‌زنند برای این است که میخواهند بین عملکردشان در 4 سال گذشته و 4 سال آینده دیوار بکشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باید انتخاب ملت بر اساس یک درک درست از 4 سال قبل باشد و بدانیم کارنامه افراد چه بوده است؟

جلیلی بیان کرد: بحث دیوار کشیدن بهانه است تا کارنامه شان را بپوشانند و همین نشان میدهد برای ارایه کارنامه چقدر دستشان خالی است!

وی افزود: 4 سال قبل عده ای در پاسخ به مشکلات و سوالات مردم گفتند اگر میخواهیم مشکلاتمان را حل کنیم باید با چند قدرت خاص و بزرگ گفتگو کنیم؛ این حرف غلط را افراد مختلف با تابلوهای مختلف از جناح های مختلف مثل آقایان روحانی و ولایتی بیان کردند و بر همین اساس مردم نیز به این ادعا اعتماد کردند و به آن رای دادند اما حالا بعد گذشت 4 سال باید مشخص شود حاصل چنین نگاهی برای کشور چه بوده است؟

جلیلی تصریح کرد: امروز دوست داریم تا خود این افراد به جای طرح مسایل موهوم برای انحراف ذهن مردم، گزارش دهند که دقیقا در این 4 سال چه کار کردند؟

وی با بیان اینکه 4 سال قبل با واژگانی چون تنش زدایی، تهدیدزدایی، لبخند و ... ادبیات‌سازی انجام دادند ولی به یکباره به جای چرخیدن چرخ سانتریفیوژ و کارخانه ها گفتند خوشحال باشید که چرخ تانکها نچرخید، گفت: شما مانع جنگ شدید؟ شما که در حاصل کار دانشمندان کشور بتون ریختید و سانتریفیوژها را جمع کردید مانع جنگ شدید؟

جلیلی با اشاره به سفر سال 92 خود به تبریز و یکی از فعالان انقلابی این شهر که 4 سال قبل در آن برنامه حضور داشت و مدتی بعد در سوریه شهید شد، گفت: امثال شهید صادق عدالت اکبری مانع جنگ میشوند یا شما که در صنعت هسته ای کشور بتون ریختید؟

وی افزود: امروز باید گزارش دهید که دقیقا چرخ کدام بخش از اقتصاد کشور می‌چرخد؟ وقتی سال 92 اداره کشور را بدست گرفتید نقدینگی در کشور 470 هزار میلیارد تومان بود ولی امروز بعد 4 سال این عدد به 1200 هزار میلیارد رسیده ولی همچنان رکود اقتصادی نیز وجود دارد.

جلیلی خاطرنشان کرد: بجای اینکه امروز بین عملکردتان در این 4 سال و واقعیت موجود دیوار بکشید، بگویید چرا بدهی دولت که 4 سال قبل 101 هزار میلیارد تومان بود امروز به 200 هزار میلیارد تومان رسیده و مبلغ کل هزینه های دولت که سال نود ویک نزدیک 89 هزار میلیارد تومان بود، سال 95 به رقم بی سابقه 220 هزار میلیارد تومان رسیده؟ آن هم در شرایطی که به گفته خودتان از این رقم فقط ده درصد آن صرف کارهای عمرانی شده و بقیه این پولها خرج هزینه های جاری دولت شده است!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در این 4 سال در کدام عرصه موفق بودید؟ در بحث نفت و گاز که مزیت کشور است چه دستاوردی داشتید؟ امروز کار به جایی رسیده که با قیمت کمتر، نفت بیشتری می‌فروشید ولی چون نمی‌توانید پولش را وارد کشور کنید به جایش کالای خارجی وارد میکنید که باعث تضعیف تولید ملی و اشتغال شده است.

جلیلی تاکید کرد: امروز هر کدام از دوستداران انقلاب اسلامی باید با طرح مسایل واقعی و مشکلات موجود، مانع این شوند که عده ای بین عملکرد ضعیف خود و واقعیات موجود دیوارکشی کنند.

وی تصریح کرد: برای انحراف ذهن مردم از فسادی مثل کرسنت که قبلا خودشان هم بر مفاسد آن تاکید کرده بودند، موضوع کنسرت را مطرح میکنند.

جلیلی گفت: کارنامه این دولت نشان میدهد حد و اندازه اش همین است و بهتر است خودشان صادقانه اعلام کنند که برای 4 سال آینده هم کار بیشتری نمی‌توانند انجام دهند زیرا توانشان در همین حد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می‌گفتند هر یک روز تاخیر در اجرای برجام 170 میلیون دلار ضرر دارد پس باید هر زودتر توافق کنیم؛ حالا که یک سال و نیم از اجرای برجام گذاشته به مردم گزارش دهید 100 میلیارد دلار درآمد حاصل از اجرای برجام کجاست؟

جلیلی تصریح کرد: نباید گذاشت امروز نسبت به وعده هایی که دادند دچار آلزایمر سیاسی شوند.

وی افزود: همان سال 92 اعلام کردم که راه حل مشکلات کشور لبخند در برابر دشمن نیست بلکه باید ماشین دولت را اصلاح کرد. اگر 4 سال قبل 70 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود داشت نباید امروز معاون اول رییس جمهور اعلام کند که این رقم به 100 هزار میلیارد تومان رسیده! پس وظیفه دولت چیست؟ دولت است که باید مانع رشد و بسط این مشکلات شود نه اینکه بعد از 4 سال تازه اعلام کنند این مشکلات بیشتر هم شده است!

جلیلی با بیان اینکه در این 4 سال برای اصلاح نطام بانکی چه کردید که هم 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید خلق و هم رکود اقتصادی بیشتر شد، گفت: شما که اینقدر مدعی فضای مجازی هستید امروز باید گزارش دهید از این طریق به نسبت دو کشور هند و پاکستان چقدر توانستید برای کشور درآمد و شغل ایجاد کردید؟ اصلا عدد و رقمی هست که امروز رویتان بشود آن را به مردم گزارش دهید؟

وی افزود: می‌گویند اگر ما نباشیم جنگ می‌شود! مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که اگر بروید جنگ می‌شود؟

جلیلی گفت: خود اوباما اظهار داشت اگر با ایران توافق نمی‌کردیم نه تنها نمی‌توانستیم حمله نظامی کنیم بلکه حتی امکان ادامه تحریمها هم وجود نداشت زیرا ساختار تحریم‌ها علیه ایران داشت فرو می‌پاشید آن وقت آب خوردن مردم را هم به توافق و رفع تحریم‌ها گره زدند و امروز میگویند اگر توافق نمی‌شد حتما جنگ می‌شد!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یک روز گفتند برجام آفتاب تابان است، بعد گفتند ابر شتابان است و حالا میگویند صبر کنید تا گلابی های آن برسد!

جلیلی افزود: می‌گویند مادر برجام ما هستیم و بقیه هووی آن هستند و نمی‌توانند از این نوزاد مراقبت کنند اما واقعیت این است که برجام نوزاد نارس و ناقص الخلقه ای است که شما توان نگهداری از همان را هم ندارید!

وی گفت: به مردم بگویید در برابر نقض عهدهای مکرر طرف مقابل و نقض برجام جز بیانیه خواندن چه کردید؟

جلیلی تصریح کرد: در مستند تبلیغاتی آقای روحانی بخشی از سخنرانی وی در 16 آذر 95 پخش شد ولی آن قسمتی که درباره سخنان وی پیرامون ورود 950 میلیون تن کیک زرد به کشور بود پخش نشد؛ چرا؟ چون چندبار فراتر از برجام هم عقب نشینی کردند و رودست خوردند و باز هم نتوانستند چیزی بدست بیاورند!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: میگویند اگر ما نباشیم و جنگ هم نشود اما فقط ما هستیم که میتوانیم روابط خوبی با دنیا داشته باشیم اما امروز باید به مردم گزارش دهید در این 4 سال دقیقا چه تعاملی با دنیا داشتید و چه استفاده ای از این فرصت برای حل مشکلات کشور انجام دادید؟

وی افزود: بیش از 400 ایرانی را در منا کشتند و حتی نتوانستید جنازه شان را پس بگیرید، به اتباع ایرانی در کشورهای مختلف جسارت و تعرض شد و هیچ کاری انجام ندادید!

جلیلی با بیان اینکه در سالهای اخیر بهترین روابط سیاسی و فرهنگی را با عراق داشتیم اما صادرتمان به این کشور از ترکیه که تیره‌ترین روابط با عراق را داشت نیز کمتر بود، گفت: اینها نشان میدهد در تعامل سازنده با دنیا هم عاجز و ناتوان بودید.

وی در پایان تاکید کرد: اگر قرار است برای کشور پیشرفتی بدست آید از طریق عدالت است نه تفکری که هنرش روشن کردن ماشینهای بتون ریزی در صنعت کشور است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین