محدودیت‌های ترافیکی مراسم نیمه شعبان در قم و جمکران اعلام شد

مسجد جمکران

رئیس پلیس راهور استان قم، محدودیت‌های ترافیکی مراسم نیمه شعبان در شهر قم و اطراف مسجد مقدس جمکران را اعلام کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سرهنگ احمد پوربافرانی اظهار داشت: پلیس راهور قم با استفاده بهینه از توان نیرویی و تجهیزاتی موجود، هدایت و به کارگیری از نیروهای کمکی، پوشش ترافیکی مناسب معابر را فراهم تا زوار و شرکت کنندگان در جشن میلاد و زائران را بتوانند به سهولت در معابر عبور و مرور، مدیریت کنند.

وی افزود: زائران و هشهریان می‌توانند با استفاده از پارکینگ‌ها و پارک سوار‌ها با کمترین اتلاف وقت و با آسودگی خاطر در محیطی آرام به جشن، زیارت و دعا ونیایش پرداخته و با ایمنی خاطر سفر خود را به پایان برسانند.

سرهنگ پوربافرانی ادامه داد: تمامی شرکت کنندگان می‌توانند در جشن نیمه شعبان با انواع وسایل نقلیه اعم از سبک و سنگین از جاده‌های مواصلاتی استان قم (جاده اراک، قدیم اصفهان، آزاد راه کاشان، آزاد راه تهران- قم، جاده قدیم کاشان و جاده گازران) به شهر قم عزیمت کنند به همین منظور به واسطه پیش بینی پارک سوار و پارکینگ در سطح شهر و اطراف مسجد مقدس جمکران، هدایت ناوگان اتوبوس‌های بیابانی، سواری شخصی، اتوبوس و تاکسی‌های شهری صورت می‌پذیرد.

رئیس پلیس راهور استان قم گفت: با توجه به ممنوعیت تردد اتوبوس‌های برون شهری در سطح معابر شهری و مخیر بودن کاروان‌ها به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ابتدا و سپس شرکت در مراسم و یا بالعکس هدایت آن‌ها در طرح منظور شده است.

وی اضافه کرد: تمامی اتوبوس‌های برون شهری که از آزاد راه کاشان و تهران به قم وارد می‌شوند بدون حضور در میدان ۷۲ تن از راه فرعی جنب عوارضی آزاد راه امیرکبیر به پارک سوار شمالی هدایت می‌شوند.

سرهنگ پوربافرانی بیان داشت: آن دسته از کاروان هایی که ابتدا قصد زیارت حرم مطهر و اقامه نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر را داشته باشند، در پارک سوار شمالی متوقف و زوار توسط اتوبوس‌های شرکت واحد به پایانه جنب حرم در رودخانه منتقل و پس از خاتمه مجدداً به پارک سوار اعاده و سپس از کمربندی امام علی (ع) برای زیارت حرم مطهر و یا خروج از شهر هدایت می‌شوند.

وی اعلام کرد: کاروان هایی که از جاده اراک به شهر قم وارد می‌شوند نیز می‌توانند دو مرحله فوق را در پارک سوار جنوبی همانند پارک سوار شمالی عمل کنند.

رئیس پلیس راهور قم خاطرنشان کرد: آنهایی که ابتدا قصد زیارت حرم مطهر را داشته باشند از سه راهی خرمشهر، کمربندی امام علی به پارک سوار شمالی هدایت و از آن جا با اتوبوس شرکت واحد به پایانه داخل رودخانه جنب حرم منتقل و بازگشت داده خواهند شد و نیز پس از کمربندی امام علی به سمت میدان ولی عصر و پارکینگ یاوران مهدی هدایت می‌شوند.

سرهنگ پوربافرانی تصریح کرد: آن دسته از زائرانی که ابتدا قصد حضور در مسجد مقدس جمکران را داشته باشند، از مسیر سه راه خرمشهر، بلوار دانش، پل انقلاب، میدان ارتش، بلوار غدیر، صفاشهر، شهرک قدس و بلوار کریمی در مسیر به طرف کوه خضر و جاده کوه خضر به پارکینگ ناظم زاذه هدایت می‌شوند و همچنین مسیر بازگشت اتوبوس‌ها از پارکینگ ناظم زاده از همان راه ورود، پیش بینی و پس از رسیدن به میدان ارتش به پارک سوار شمالی هدایت خواهند شد.

رئیس پلیس راهور استان قم افزود: اتوبوس هایی که از جاده قدیم اصفهان به قم عزیمت می‌کنند نیز از بلوار غدیر، شهرک قدس به سمت پارکینگ ناظم زاده هدایت خواهند شد، آن دسته از اتوبوس‌های این مسیر که ابتدا قصد حضور در حرم مطهر را داشته باشند از بلوار غدیر، میدان ارتش، پل انقلاب به سمت کمربندی امام علی قبل عوارضی کاشان داخل پارک سوار شمالی هدایت خواهند شد.

وی ادامه داد: شرکت واحد اتوبوس رانی شهرداری قم نیز با استفاده از حداکثر توان سازمان خود و اتوبوس‌های کمکی از مسیر بلوار پیامبر اعظم، شهروندان قمی و حتی زائران از سراسر شهر قم را به طرف پارکینگ انسجام به سمت پارکینگ‌های اطراف مسجد جمکران و پیامبر اعظم منتقل و پس از خاتمه مراسم در مسجد به سطح شهر باز می‌گردانندکه در این راستا با توجه به توافق صورت گرفته در صورتی که خودرو‌های عمومی از سایر مسیر‌ها به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت کنند، برابر ترافیک عادی تردد خواهند کرد و اجازه حرکت به سمت درب دو و پیامبر اعظم داده نخواهد شد.

سرهنگ پوربافرانی با اشاره به چگونگی تردد سواری‌های شخصی نیز اعلام داشت:سواری‌های شخصی حامل زائران و شرکت کنندگان در مراسم نیمه شعبان، پس از ورود به میدان ۷۲ تن کمربندی امام علی (ع)، میدان ولی عصر به پارکینگ‌های یکم تا چهارم و همچنین ورودی‌های پارکینگ‌های یاوران مهدی از روی پل بقیع هدایت و جهت خروج نیز به مسیر‌های خروجی واقع در خیابان امام حسن عسکری و یا خروجی هایی که در بلوار انتظار در نظر گرفته شده است، هدایت می شوند.

رئیس پلیس راهور استان قم در پایان تاکید کرد: با توجه به وضعیت مرکز شهر و خیابان‌های اطراف حرم مطهر از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه  محدودیت تردد سواری‌های شخصی و موتورسیکلت سواران از سه راه بازار به طرف سه راه ارم، از سه راه ارم به سمت گلزار شهدا و بالعکس"خیابان انقلاب"، از سه راه سجادیه به سمت خیابان انقلاب و تردد وسایل نقلیه عمومی از انتهای بلوار بهار "خیابان شبستان" به ارم نیز با ممنوعیت ترافیکی انجام خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین