میرسلیم در رادیو معارف:

مهمترین خطرات آینده ریشه فرهنگی دارد/ باید از جنبه‌های مثبت فضای مجازی برای اشتغال استفاده کرد

میرسلیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بدون شک مهمترین خطرات ما در آینده با آن مواجه خواهیم بود ریشه فرهنگی دارد و برخی مسائل تحت شعاع این موضوع مسئله قرار می‌گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سیدمصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگو با رادیو معارف گفت: در پایان برنامه چشم‌انداز 20ساله در حوزه اقتصاد باید قدرت اول منطقه و در بخش فرهنگ باید در سطح جهانی باشیم.

وی افزود: باید اهداف انقلاب را از لحاظ فرهنگی به جهانیان معرفی کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در ۱۲ سال گذشته در تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20ساله موفق نبوده‌ایم و این عدم موفقیت به اجرای آن برمی‌گردد، تصریح کرد:امیدوارم دولتی که در 8 سال آینده مستقر می‌شود بتواند این عقب‌ماندگی ۱۲ ساله را جبران کند.

میرسلیم ادامه داد: گرایش شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به سمت مسائل عمده کشور برود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین خطرات ما در آینده ریشه فرهنگی دارد، اظهار داشت: باید مراقب باشیم که چرا خانواده ضعیف شده و چرا بی‌بندوباری، هنجارشکنی و هویت‌زدایی رشد یافته است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: برنامه‌های خوبی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی طراحی شده که متاسفانه اجرایی نشده است.

میرسلیم با بیان اینکه نتوانستیم برخی واقعیات را در برنامه چشم‌انداز 20ساله مدنظر قرار دهیم، خاطرنشان کرد: بدلیل اینکه دولت اصلاحات تهدیدات ادامه دار آمریکا را در تدوین سند چشم‌انداز درنظر نگرفت، در اجرای آن به مشکل برخورده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم همت خود را برای آنچه که رهبری می‌فرمایند مصروف نکنند، بدون شک انقلاب در اهداف خود پیروز نخواهد شد، گفت:باید از فضای مجازی به عنوان ابزاری برای تحقق نظارت عمومی استفاده کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: یک اقتصاد موفق باید در وجوه مختلف به فرهنگی که به اقتصاد مسلط باشد اعتنا کند؛ از این نظر به دولت سازندگی نقد داشتم.

میرسلیم افزود: سند 2030 یونسکو یک مقوله #انحرافی است؛ تا زمانی که در حوزه آموزش و پرورش اسناد بالادستی داریم چه نیازی به سند یونسکو است.

وی با بیان اینکه وجه غالب سند 2030 بینشی است که در غرب وجود دارد و این بینش، حاکم کردن اومانیسم در عقاید آنهاست، خاطرنشان کرد:مبانی اعتقادی ما با اتکا به یک سند نباید تضعیف شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین