پورعلی مطلق در نشست خبری:

تعیین ۳۰۴ شعبه اخذ رای در سراسر جهان/ ایرانیان خارج از کشور با گذرنامه می‌توانند رای بدهند

پورعلی مطلق

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه بیش از ۶۳ هزار و ۴۲۹ شعبه اخذ رای در سراسر کشور داریم، از تعیین ۳۰۴ شعبه اخذ رای در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور امروز (25 اردیبهشت)در نشست خبری با اشاره به شعبات اخذ رای گفت: بیش از 63 هزار 429 شعبه اخذ رای در سراسر کشور داریم.

وی با بیان اینکه بیشترین شعبات در تهران، خراسان رضوی و مازندران و کمترین شعبات نیز در قم، ایلام و قزوین است، افزود: برای سه انتخابات پیش رو، همه برنامه‌ریزی‌ها صورت پذیرفته است.

دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس و انتخابات شوراها، فرصت اعتراض پایان یافته و هیچ رد و یا تایید صلاحیت نخواهیم داشت. 24 ساعت قبل از ساعت شروع اخذ رای، فرصت تبلیغات پایان خواهد یافت بنابراین ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 28 اردیبهشت پایان تبلیغات است.

پورعلی مطلق با بیان اینکه بیش از 1 میلیون و 150 هزار نفر عوامل اجرایی در شعب اخذ رای خواهیم داشت، تاکید کرد: 2 الی 3 نفر هم محافظ صندوق‌ها خواهند بود. شورای نگهبان هم می‌تواند تعدادی را برای شعبات اخذ رای بگذارد که میانگین 3-4 نفر است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق‌های اخذ رای بیش از  130 هزار صندوق خواهد بود و انتخابات شوراها در 141 شهر به‌صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد. البته در برخی اماکن اخذ رای‌های الکترونیکی به‌صورت تست در حال انجام است تا در روز جمعه مشکلی پیش نیایید.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: فضای کشور ما با توجه به آغاز انتخابات، رقابتی شده و احساس من است که در این دور از انتخابات، در  زمینه مشارکت مردم رکورد زده خواهد شد.

پورعلی مطلق افزود: برای نماینده‌های نامزدها کارت صادر خواهد شد تا در شعبه‌های اخذ رای  حضور داشته باشند. از لحظه آغاز کار، هیئت‌های اجرایی می‌توانند در محل مدنظر حضور داشته باشند و اگر مواردی داشته باشند، حتما پیگیری خواهیم کرد و در این صورت سلامت انتخابات بهتر از گذشته تامین خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: تعرفه‌های انتخابات به میزان مورد نیاز و بر اساس واجدین شرایط چاپ شده و حدود 200 میلیون تعرفه چاپ شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: تخلفات در این دوره بسیار کم شده است. ممکن است در مواردی هم سوتفاهم شده و اتهامی زده شده باشد.

پورعلی مطلق درباره شعبه های اخذ رای در خارج از کشور گفت: برای خارج از کشور ما ستاد انتخابات داریم. لذا رئیس ستاد آن از سوی وزارت امور خارجه انتخاب شده است و از سوی شورای نگهبان هم ناظری انتخاب شده است. ما 104 کشور و 134 نمایندگی هیئت اجرایی در خارج از کشور خواهیم داشت. بیش از 304 شعبه در خارج از کشور خواهیم داشت. حدود 12 درصد رشد در این موضوع نسبت به دوره گذشته داشتیم.

وی با بیان اینکه برای رای دهندگان خارج از کشور گذرنامه کافی است، افزود: آقای محمدیان رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور و آقای قشقایی معاون کنسولی وزارت امور خارجه نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات خارج از کشور هستند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین