مرعشی در نشست خبری:

شورای هماهنگی اصلاحات هیچ لیستی بیرون نداده/ طرح لیست‌های مختلف تحت عناوین اصلاح‌‌طلبی را به لحاظ حقوقی تعقیب می‌کنیم

حسین مرعشی

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: شورای هماهنگی اصلاحات هیچ لیستی بیرون نداده است و طرح لیست‌های مختلف تحت عناوین اصلاح‌‌طلبی را به لحاظ حقوقی حتماً تعقیب می‌کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: حسین مرعشی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان امروز دوشنبه (25 اردیبهشت 96) در نشست خبری خود طی سخنانی اظهار داشت: علیرغم اینکه ما به اندازه کافی کاندیدای تائید صلاحیت شده در شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتیم، برای همراه کردن بدنه اجتماعی حامی اصلاح‌طلبان فراخوانی دادیم که طی آن 700 نفر از 3 هزار نفر در شهر تهران فرم‌های اعلام آمادگی خود را در سایت مربوطه پر کرده‌اند.

وی افزود: بر همین اساس یک کمیته کارشناسی تعیین شد که طی آن 14 نفر به عنوان یک هفته اظهارات کاندیداها را به عدد تبدیل کردند و بر این اساس فرم‌های ارزیابی رادر اختیار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان قرار دادند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین تصریح کرد:‌ از بین افرادی که امتیاز بیشتری کسب کرده بودند 153 نفر حائز بیشترین امتیاز شدند که آنها را به مرحله بعد منتقل کردیم. 

مرعشی ادامه داد: بر اساس تقسیم کار تخصصی در تخصص‌های مورد نیاز شورا را احصا کردیم و متناسب با کرسی‌ها مشخص شد که برای حوزه مدیریت شهری 4 کرسی، حوزه معماری و شهرسازی 3 کرسی، محیط زیست 2 کرسی، بهداشت و سلامت یک کرسی، خدمات پیشرفته و هوشمند یک کرسی، عمران حمل و نقل و زلزله 2 کرسی، امور فرهنگی و آموزشی 2 کرسی، امور اجتماعی 3 کرسی، بودجه مالی و اقتصاد 2 کرسی و حوزه بخش حقوقی هم یک کرسی برای لیست اصلاح‌طلبان در نظر گرفته شد.

وی بر همین اساس ادامه داد: در بخش فرهنگی آموزشی با وجود شخصیت‌هایی مانند خانم راکعی و مینایی‌پور حضور داشتند اما از آنجا که تنها یک کرسی در این حوزه مربوط به خانم‌ها بود و نیازمند نیروی جوان بودیم زهرا بهروز آذر و الهام فخاری به فینال رفتند.

وی افزود: در کرسی دوم حوزه فرهنگی نیز آقای خلیل‌آبادی که از فرهنگیان باسابقه و ساکنان شهرداری است، وارد مرحله آخر شده و برای لیست معرفی شد. همچنین آقای ولحسینی از انجمن اسلامی معلمان به انتخاب نهایی راه پیدا کردند. در کرسی بودجه و مالی هم با توجه به اینکه یک کرسی سهم جوانان بود ایوب فرامرزی که دارای دکتری اقتصاد است و حجت نظری به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان معرفی شدند و در کرسی دوم این حوزه سیدحسن رسولی از استانداران کشور و حکیمی‌پور عضو فعلی شورای شهر تهران به شورا برای رای گرفتن در لیست معرفی شدند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: در کرسی خدمات پیشرفته نیز مجید فراهانی دبیر کل حزب ندا و نادمی از جوانان اصلاح‌طلب معرفی شدند. در کرسی اجتماعی نیز بهاره آروین و نادر رضایی برای کرسی دوم این حوزه، امانی و میرسارد و در حوزه مردان هم مسجدجامعی و پرنیان معرفی شدند.

مرعشی افزود: در بخش حقوقی ابراهیم امینی نماینده سابق نورآباد و علیرضا طباطبایی معرفی شدند. در بخش عمران، حمل و نقل و زلزله هم محسن هاشمی رفسنجانی، سرخو و محمدعلی خانی و تقوائیان معرفی شدند. در حوزه محیط زیست صدرا اعظم نوری و طاهره طاهریان و از کرسی جوانان نیز زمانی نوری و آرش حسینی نیلانی معرفی شدند.

وی ادامه داد: در حوزه معماری و شهرسازی هم ملیحه باقری و نجات بهرام و در حوزه مردان جوان علی اعطا و حسین احمدی برای معرفی در لیست انتخاب شدند.در کرسی سوم معماری و شهرسازی هم حبیب‌زاده و نوذرپور انتخاب شدند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بر همین اساس گفت:‌در 4 کرسی مدیریت شهری هم با توجه به اینکه افراد ثبت‌نام شده بسیار زیاد بودند رای‌گیری شد که بر این اساس الویری، حسن رباطی، میرلوحی، حق‌شناس، تندگویان، سالاری، مهرعلیزاده،‌ خون‌چمن و صمدی به عنوان 9 نفر از اعضای منتخب در این حوزه انتخاب شدند.

مرعشی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه همواره تأکید و شعار اصلاح‌طلبان بر ضرورت پایبندی به تصمیمات و نظرات شورای عالی بوده و بر این اساس تصمیمات این شورا فصل‌الخطاب قرار می‌گرفته است، چرا با این وجود لیست‌های متعددی از طیف اصلاح‌طلبی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا معرفی شده است، اظهار داشت: هیچ لیستی از جریان اصلاح‌طلبی بیرون نیامده است و تنها در فضاهای مجازی، کانال‌ها و گروه‌ها لیست‌هایی با عنوان اصلاح‌طلبی معرفی شده است که اساساً آنها را تکذیب می‌کنیم. 

وی افزود: شورای هماهنگی اصلاحات هیچ لیستی بیرون نداده است و ما حتماً افرادی که لیستی با عناوین جریان اصلاح‌طلبی ارائه کرده‌اند را به لحاظ حقوقی تعقیب می‌کنیم. 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان همچنین تصریح کرد: از جبهه اصلاحات تنها یک لیست معرفی شده است و آن هم لیست شورای عالی اصلاح‌طلبان است. 

مرعشی ادامه داد: اگر کسی بخواهد لیستی ارائه بدهد، باید جداگانه و با اسم خودشان باشد، یعنی اسمی برای لیست‌شان انتخاب کنند، نه اینکه به عنوان اصلاح‌طلبی، خود را معرفی کنند. 

وی بر همین اساس اضافه کرد: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را همواره به عنوان مرجع اصلی می‌دانیم و حتی اعضای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان هم در آن حضور دارند و هیچ کار تبلیغاتی در این رابطه انجام نخواهند داد. 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: لیستی هم به عنوان یاران هاشمی رفسنجانی منتشر شد که بنده هر نوع لیست منتسب به هاشمی رفسنجانی را تکذیب می‌کنم. بنده هم به عنوان فدایی و یاران هاشمی هستم، اما نمی‌توانم بر این اساس لیستی جداگانه بدهم و ممکن است در این میان کسی هم معترض باشد و جداگانه لیستی ارائه بدهد، اما اصلاح‌طلبان مشخصاً یک لیست دارند و محمد خاتمی و خانواده هاشمی رفسنجانی هم فقط از همین لیست حمایت می‌کنند. 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند لیست ما را بپذیرند و یا انتخاب نکنند، اما وحدت‌مان را از هر چیزی مهمتر می‌دانیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین