اقتصاددان و نویسنده کتاب اقتصاد و برنامه‌ریزی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

تکرار روحانی اوضاع اقتصادی را بدتر از قبل می‌کند

با سر کار آمدن مجدد روحانی، اوضاع بدتر از گذشته خواهد شد. نرخ بیکاری در دوره ۴ ساله ایشان افزایش یافته است. قبل از آقای روحانی در تولید بنزین خودکفا بودیم، الان یک واردکننده هستیم.

عبدالمجید شیخی

شیخی گفت: لبریز شدن اقتصاد ایران از حجم نقدینگی و بالا رفتن بی سابقه نرخ بیکاری، از تبعات سیاست‌های غلط دولت یازدهم است.

عبدالمجید شیخی، اقتصاددان و نویسنده کتاب اقتصاد و برنامه‌ریزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» درباره پیامدهای رئیس جمهور شدن دوباره حسن روحانی بیان داشت: از ابتدا هم آقای روحانی هیچ برنامه اقتصادی برای حل مشکلات کشور نداشت و مسلم است که با سر کار آمدن مجدد ایشان، اوضاع بدتر از گذشته خواهد شد.

وی افزود: ایشان در طی این 4 سال در موضوع اقتصاد سردرگمی زیادی داشت و خلاف مصالح این حوزه قدم برداشتند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود اعلام کرده که بدهی دولت جناب روحانی چیزی در حدود 5 برابر و ریخت و پاش‌هایش 2 برابر شده است.

وی گفت: لبریز شدن اقتصاد ایران از حجم نقدینگی و بالا رفتن بی سابقه نرخ بیکاری، از تبعات سیاست‌های غلط دولت یازدهم است.

شیخی تأکید کرد: رکود در حال حاضر بیداد می کند و تولید به شدت سرکوب شده، در عرصه سیاست‌های بانکی نیز وضعیت آن چنان بد شده که اعتراض مراجع را در پی داشته است.

این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: سیاست‌های اشتباه دولت موجب شده است که بازار مالی نیز اوضاع خوبی نداشته باشد و با افت مداوم ارزش سهام قدرت خرید سهامداران به شدت پایین آمده است و عملا نوسانات بورس نشان می دهد که هیچ گونه مدیریتی برای تنظیم بازار مالی تاکنون وجود نداشته است.

وی گفت: تمامی این موارد نشان می دهد که هیچ گونه بهبودی در عرصه های اقتصادی رخ نداده است، به طور مثال در سال های پیش بنزین تولید کرده و خودکفا شده بودیم اما در این دولت سالی 4 میلیارد دلار بنزین وارد می کنیم که با این مبلغ می توانستیم سالانه بیش از 400 هزار شغل اضافه ایجاد کنیم.

شیخی در پایان خاطرنشان کرد: دولت دوباره دارد وعده های 100 روزه می دهد و مسلما اگر ریاست جمهوری ایشان ادامه داشته باشد باز 4 سال دیگر می آیند و وعده‌های 100 روزه خود را حاشا خواهند کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین