خانم ابتکار! ۳ سال از وعده بی‌سرانجام شما برای «تولید برق از زباله» گذشت

دیدار دبیران سیاسی رسانه‌ها و دانشجویان علوم سیاسی با معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس سازمان محیط‌زیست در سال ۹۳ وعده ساخت «نیروگاه زباله‌سوز و تولید برق از زباله» در ساری را داد و امروز پس از گذشت بیش از سه سال، ذره‌ای از این وعده ابتکار اجرایی نشده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط‌ زیست بهمن ماه سال 93 و در مراسم افتتاحیه نخستین نیروگاه تولید برق از زباله‌های شهری مجتمع دفع و پردازش آرادکوه تهران که به همت شهرداری تهران احداث شد ادعا کرد که «چنین نیروگاهی را در شهر ساری راه‌اندازیخواهد کرد.»

وی اظهار کرده بود: در شهرک صنعتی ساری نیز نیروگاه زباله‌سوز شهری راه‌اندازی می‌شود که ساخت این نیروگاه مشابه نیروگاه زباله‌سوز تهران که امروز راه‌اندازی شد، خواهد بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفته بود: طبق هماهنگیهای انجام‌شده برای کمک به حفاظت محیط زیست برق تولیدی این نیروگاهها از سوی دولت با نرخی که مقرون به صرفه باشد خریداری خواهد شد.

اما امروز و پس از گذشت حدود سه سال از ادعای مطرح شده ابتکار هنوز هیچ نیروگاهی برای تولید برق از زباله در ساری راه‌اندازی نشده و مسئولان سازمان حفاظت محیط‌ زیست این مسئولیت را بر دوش دیگران می‌اندازند.

سعید متصدی؛ معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره نیروگاه زباله‌سوز ساری اظهار کرد: ارزیابی این طرح را به استان واگذار کرده‌ایم و در واقع بحث استانی مطرح بوده و احداث آن از لحاظ سازمان محیط‌زیست مشکلی ندارد اما خود سیستم هنوز آن را اره‌اندازی نکرده است.

وی تاکید کرد: عقب افتادگی احداث این نیروگاه مربوط به شهرداری همان منطقه و بخشهای مسئول است و آنها باید در این باره اهتمام کنند.

مجتمع زباله‌سوز آراد کوه شهرداری تهران به همت شهرداری و بعد از گذشت سه سال در بهمن ماه 93 به بهره‌برداری رسید و این در حالی است سازمان محیط زیست با وجود ادعای مطرح شده مبنی بر ساخت نیروگاه زباله‌سوز ساری هنوز هیچ کار خاصی انجام نداده است.

پیش از این خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان:«بی‌اطلاعی جهانگیری از پروژه بزرگ محیط زیستی که با حضور معاون رئیس‌جمهور افتتاح شد!» به بررسی ابعاد مختلف تولید برق از زباله توسط شهرداری تهران پرداخته بود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین